Gratis

Contabil

Usedful Europe S.R.L.

Candidatul Ideal

Usedful Europe SRL, distribuitor de echipamente profesionale audio și de iluminat, caută un contabil in Piatra Neamt.
Dacă ai abilități dovedite de a lucra într-o poziție similară, nu ezita să aplici pentru acest job.

Cerinte :
  • Experiență de minim 3 ani într-un post similar și studii superioare în domeniul contabilității
  • Cunoștințe solide ale legislației și ale sistemului organizatoric și financiar-contabil
  • Cunoștințe despre managementul contabilităţii computerizate
  • Capacitate de analiză, sinteză, organizare și conducere, gândire logică
  • Cunoștințe de limba engleză obligatoriu , atât scris cât și vorbit (minim B2)

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Realizează rapoartele de închidere contabilă lunară /trimestrială /anuală
  • Întocmește bilanțuri, situații de profit-pierdere, bugete, previziuni financiare
  • Efectuează audituri ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄și calculează impozite
  • Primește facturile de transport de la departamentul de expedieri și le trimite spre plată
  • Reconciliază tranzacțiile în ERP zilnic /saptămânal
  • Colaborează și trimite facturi către clienți , solicită săptămânal facturi în așteptare de la furnizori
  • Întocmește dosarul contabil pentru depunerea declarației de TVA lunare

Ce oferim:

Pachet salarial atractiv.
Mediu de lucru placut.
Posibilitatea de avansare in cadrul companiei.
Bineinteles, cafeaua si ceaiul din partea casei.

Program: 09:00 - 17:30 de luni până vineri.

Usedful Europe este o companie cu sediul în Piatra Neamț, România, specializată în vânzarea și închirierea de echipamente audio-vizuale second-hand de înaltă calitate.
Cu o experiență vastă în domeniu, Usedful Europe oferă o gamă largă de produse pentru a satisface nevoile diverselor evenimente, de la concerte și festivaluri, la conferințe și prezentări.

Pentru mai multe detalii vizitati: https://www.usedful.eu/

Publicat 23 Oct. 2024 Reactualizat 23 Oct. 2024 Expiră 22 Nov. 2024