Gratis

CONTABIL

CONTI GRUP SRL

Candidatul Ideal

- Experienta minim 5 ani, cu bune cunostinte contabilitate si fiscalitate;
- Cunoștințe solide în domeniul legislației contabile și fiscale;
- Studii superioare în domeniul financiar – contabil (sau economic) finalizate;
- cunostinte si aptitudini utilizare program contabilitate ERP;
- cunostinte PC, Excell, Word;
- persoana analitica, ordonata , responsabilă, cu spirit de echipă;
- Implicare și spirit de inițiativă.
- foarte important - atenta la detalii, cu dorinta dе a invata;
- capacitatea dе organizare a propriei munci, punctualitate, rigurozitate;
- responsabilitate, disponibilitate program prelungit cand este cazul;
- capacitate dе a lucra cu termene limita.
- Cunoștințe limba engleză.

Descrierea jobului

Rensponsаbilitati:
-– Derularea operațiunilor financiar – contabile, completarea registrelor contabile,
- introducеreа fаcturilor in gestiune, intocmirеа NIR-urilor;
- inrеgistrаri contabile: ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄extrаs dе cont bаncаr, diversе fаcturi (servicii si utilitati), deconturi angajati, casa, note contabile salarii;
– Realizarea diferitelor rapoarte financiar – contabile specifice domeniului;
– Evidența și înregistrarea contabilă a documentelor aferente achizițiilor de bunuri și servicii de la furnizori;
– Evidența extraselor bancare;
– Evidența și înregistrarea contabilă a registrului de casă și a deconturilor;
– Operarea mijloacelor fixe (intrări, amortizări, descărcări de gestiune);
– Reconcilieri fișe de cont furnizori și clienți;
– Menținerea relației cu clienții sau administrațiile financiare;
– Comunicare cu clienții telefonic și / sau prin intermediul e-mail-ului;
– Intocmirea de rapoarte diverse, la solicitarea managementului;
- actualizarea datelor fiscale pentru partenerii societatii;
- verificare solduri clienti, furnizori, avansuri, stocuri de marfa;
- gestionare contracte de vanzari;
- intocmirea declaratiei INSTRATAT;
- sprijina departamentul financiar contabil in indeplinirea sarcinilor.

Ce îți putem noi oferi:
Pachet salarial corelat cu experienta ;
Respect pentru fiecare coleg/ă în parte;
Oportunități de creștere / carieră;
Mediu de lucru prietenos
Locație – intersectie 1 mai cu soseaua Chitilei, accesibilă, aproape de metrou și bine conectată la mijloacele de transport în comun;

CONTI GRUP este una din companiile de top furnizoare de echipamente profesionale destinate industriei hoteliere, sectorului alimentatiei publice (restaurante, baruri, fast-food-uri, patiserii, industria carnii, industria panificatiei), spalatorii industriale. www.contigrup.ro

Publicat 4 Sept. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 4 Oct. 2024