Gratis

Contabil

INDRA GROUP SRL

Candidatul Ideal

Licenţă studii economice
Experienta minima de 5 ani in domeniul contabil.
Cunoştinte: operare Microsoft Office, legislatie fiscala;
Capacitate de analiza, organizare, integritate, spirit de echipa, atitudine pozitiva in relatiile cu oamenii;
Atentie la detalii si flexibilitate in gandire, respectarea termenelor.
Abilități solide de analiză și de rezolvare a problemelor.
Abilități de comunicare eficientă, atât în scris, cât și verbal.
Capacitatea de a lucra independent și ca parte a unei echipe.

Descrierea jobului

Activități operaționale și de închidere inclusiv inregistrari contabile.
Investigarea si corectarea eventualelor greseli/ neconcordanta din balanta.
Efectuarea reconcilierilor conturilor din ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂contabilitatea generala folosite de departamentul de contabilitate in operatiunile zilnice prin compararea documentelor justificative / rapoartelor analitice cu inregistrarile contabile;
Experienta in lucru cu programe de contabilitate;
Întocmește balanța de verificare contabilă.
Publicat 20 Aug. 2024 Reactualizat 20 Aug. 2024 Expiră 19 Sept. 2024