Gratis

CONTABIL

UNI-RECYCLING SRL

Candidatul Ideal

Activitatea se va desfasura in comuna Draganesti, jud.Prahova_Punct de lucru Uni-recycling

Candidatul ideal:

- Studii superioare absolvite in domeniul economic, Contabilitate si Informatica de Gestiune – constituie avantaj;
- Autorizatie CECCAR;
- Experienta de minim 5 ani in domeniu sau intr-o firma de contabilitate;
- Cunostinte temeinice de contabilitate si fiscalitate;
- Cunostinte de utilizare in Pachetul Microsoft Office;
- Operarea in Nexus ERP (constituie avantaj);
- Cunostinte in ceea ce priveste legislatia privind domeniul financiar-contabil;
- Persoana organizata, spirit de echipa, atentie la detalii;
- Cunostinte de limba Engleza la un nivel mediu;

Descrierea jobului

Descrierea jobului:

- Inregistrari facturi, bonuri, deconturi, registru de casa, extras banca;
- Verifica conformitatea datelor prelucrate/ ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈introduse in baza de date cu cele din documentele primare;
- Semnaleaza abaterile/ neconformitatile si contribuie la aplicarea procedurilor de corectare;
- Arhiveaza documentele prelucrate;
- Respecta toate reglementările contabile-financiare;
- Efectueaza operatiunile de inchidere contabilitate lunara / trimestriala / anual;
- Intocmeste bilanţuri, situaţii de profit-pierdere, suport bugete, prognoze financiare etc;
- Lucreaza cu gestionarul in inventarele periodice;

Uni-Recycling, companie româno-germană fondată în 2005, are ca scop principal declarat protecţia mediului, în care se implică activ prin raportare constanta la atuurile sale: responsabilitate, expertiză în domeniu, parteneriat de încredere, profesionalism.

În viziunea noastră, deşeurile înseamnă resurse şi depinde doar de noi să le valorificăm pentru a proteja natura. De la consultanţă la soluţia optimă finală, Uni-Recycling este specializată în servicii performante şi complete, aplicând cele mai bune tehnici disponibile.

Publicat 19 Aug. 2024 Reactualizat 19 Aug. 2024 Expiră 18 Sept. 2024