Gratis

Contabil

Alcaruma

Candidatul Ideal

Cerinte:

Studii relevante in Finante/Contabilitate
3-5 ani experienta in domeniu
Cunoasterea programului SAP- constituie un avantaj
Cunostinte avansate de ︎︃︌︅︃︄︆︆​︂︆︄︃​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎MS Office
Abilitatea de a lucra in mod independent si de a lua initiative
Abilitati analitice solide, capacitatea de a face fata unor termene stranse
Abordare pragmatica si proactiva in rezolvarea problemelor specific
Atentie la detalii dar si capacitate de sinteza

Descrierea jobului

Responsabilitati:

Organizeaza, indruma, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii in conformitate ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈cu dispozitiile legale in vigoare
Responsabil pentru intocmirea situatiilor financiare consolidate lunare, plati, cash-flow
Responsabil inchideri lunare, conturilor din balanta, inregistrarea in contabilitate a facturilor de servicii si mijloacelor fixe si/ sau de depunerea declaratiilor fiscal
Elaboreaza, implementeaza si urmareste proceduri interne legate de activitatea de contabilitate
Participa la inventarierea si prelucrarea inventarului anual.
Asigura si raspunde de elaborarea si depunerea raportarilor financiare si fiscale ale societatii la termenele stabilite de legislatia in vigoare (impozit pe profit, TVA, impozite locale, contributii sociale)
Asigurarea suportului pe probleme de fiscalitate ori de cate ori activitatea implica aspecte relevante

Descrierea companiei

ALCARUMA AGRO CONSULT SRL
Publicat 13 Aug. 2024 Reactualizat 10 Sept. 2024 Expiră 12 Sept. 2024