Gratis

Contabil

EVERTOGEHTER SRL

Candidatul Ideal

• Absolvent al unei facultati de studii economice, de preferat finante – contabilitate;
• Cunostinte de contabilitate la un nivel mediu. Avand in vedere specificul activitatii angajatorului, asteptarile sunt pentru cunoasterea in detaliu a fluxurilor de gestiune precum si a operatiunilor contabile legate de activitatea de productie, in special.
• Persoana orientata spre obtinerea de rezultate, atentie si constiinciozitate, capabila sa asigure operarea cu eficienta a documentelor, sa aiba o atentie sporita la detalii, o capacitate de analiza si sinteza si sa isi planifice sarcinile in functie de prioritati.
• Cunostinte generale de operare in sisteme de tip ERP, intelegerea relationarilor dintre modulele componente Gestiune – Contabilitate - Mijloace Fixe, etc. (sistem ERP utilizat Charisma).
• Cunostinte avansate de utilizare a aplicatiilor Outlook, Office, in special Microsoft Excel, usurinta in prelucrarea datelor din sistemul informatic in vederea intocmirii de rapoarte.
• Capacitate de implicare in a face parte dintr- o echipa de profesionisti si de a pune in practica un sistem coerent si profesionist de evidenta contabila;

Experienta in domeniu: minim 3 ani

Descrierea jobului

Candidatul va activa in cadrul departamentului financiar-contabil, avand un nivel mediu de cunostinte si de competenta profesionala. In acest sens, ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂Contabilul va asigura atat inregistrarea documentelor contabile lunare (facturi de achizitii/vanzari, extrase bancare, deconturi de cheltuieli, etc.) cat si lucrari de verificare contabila (verificare fise de cont, realizare de punctaje pe fisele primite de la parteneri – clienti/furnizori, verificarea corespondentei dintre jurnalele de cumparari/vanzari cu documentele fizice). Ocazional, va emite si transmite facturi catre clienti.
Ofera suportul contabil necesar catre intreaga organizatie.
Intocmeste rapoarte pentru conducerea companiei, la cerere.

Activitatea se va desfasura la biroul nostru din bulevardul Pipera nr. 1/VI, Voluntari, judetul Ilfov.

Grupul Sterling Cruise, este o companie de investitii cu actionariat turcesc, care activeaza pe piata restaurantelor fast-food si fine-dining, din anul 2013. Grupul detine mai multe lanturi de restaurante, printre care se numara: Pep&Pepper, Taksim, Resto Aperto, Boss Mini Burgers.
Astazi, reteaua de restaurante depaseste 25 de locatii la nivel national, in regim propriu, dar si pe sistem de franciza, si este in plina dezvoltare.
Grupul Sterling Cruise se caracterizeaza printr-un mediu de lucru dinamic cu o cazuistica bogata din punct de vedere fiscal si contabil, oferind oricarui contabil premisele pentru insusirea de cunostinte temeinice in domeniu.
Publicat 30 Mai 2024 Reactualizat 29 Iun. 2024 Expiră 29 Iun. 2024