Gratis

Contabil senior / economist

Intelligent Accounting Solutions
2 poziții

Candidatul Ideal

Studii universitare economice, cu specializare in domeniul contabilitate/ finante; constituie avantaje: cunostinte certificate / cursuri de specializare in domeniul ︌︈︇︊︋︌︂︎​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎contabil;
- Experienta in domeniul financiar-contabil;
- Experienta in lucrul cu SAGA, MsOffice;
- Experienta in intocmirea declaratiilor specifice lunare, trimestriale, a situatiilor financiare lunare, trimestriale si anuale;
- Cunostinte aprofundate de contabilitate;
- Persoana responsabila, cu initiativa, capabila sa lucreze independent si in echipa, cu capacitate de analiza si sinteza;
- Persoana ordonata, atenta la detalii, cu abilitati excelente de comunicare si atitudine proactiva;
- Capacitate de organizare a activitatii, stabilire a priorităților, de impunere si respectare a termenelor.
Oferim:
- Pachet salarial atractiv format din: salariu fix, tichete de masa;
- Sansa de a face parte dintr-o echipa tanara cu o pregatire profesionala solida, dinamica si motivata;
- Formare si dezvoltare continua;
- Mediu de lucru placut.
- Suportul constant pe care il acorda conducerea companiei.

Descrierea jobului

Înregistrarea operațiunilor contabile în programul de contabilitate ( SAGA);
– Întocmirea declarațiilor lunare către autorități;
– Realizarea diferitelor rapoarte ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄financiar ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀– contabile specifice domeniului;
– Evidența și înregistrarea contabilă a documentelor aferente achizițiilor de bunuri și servicii de la furnizori;
– Evidența extraselor bancare;
– Evidența și înregistrarea contabilă a registrului de casă și a deconturilor;
– Operarea mijloacelor fixe (intrări, amortizări, descărcări de gestiune);
– Reconcilieri fișe de cont furnizori și clienți;
- Rеalizarеа activitаtilor dе sfаrsit dе luna, intocmirea balantei contabile, cаlculаrea taxelor si impozitelor pentru clienti;
- Pregatirea/analizarea declaratiilor fiscale (D100/D300/D390/D394/D101/ D177, D107)
- Intocmire situatii financiare anuale/semestriale/interimare;
– Menținerea relației cu clienții si administrațiile financiare;
– Comunicare cu clienții telefonic și / sau prin intermediul e-mail-ului;
- Grad ridicat de independenta in indeplinirea sarcinilor

Descrierea companiei

Firma de contabilitate
Publicat 28 Iun. 2024 Reactualizat 5 Iul. 2024 Expiră 28 Iul. 2024