Gratis

Contabil sef

SIMULTAN

Candidatul Ideal

Cerințe:
- studii superioare în domeniul economic;
- experiență profesională de minim 5 ani într-o poziție similară;
- cunoștințe temeinice în privința sistemului organizatoric și financiar-contabil;
- cunoștințe solide în privința legislației în vigoare privind domeniul financiar-contabil și fiscal;
- capacitatea de a conduce și organiza activitatea financiar-contabilă a societății;
- cunoștințe de utilizare a programelor informatice aplicabile în domeniul financiar-contabil;
- capacitate de analiză și sinteză, atenție la detalii, abilități foarte bune de comunicare si organizare;
- disponibilite de lucru in afara orașului.

Descrierea jobului

Atribuții:
- organizează, îndrumă, conduce, controlează și răspunde de desfășurarea în mod eficient a activității financiar-contabile a societății;
- verifică ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄și monitorizează respectarea reglementărilor interne și cerințele legale aplicabile în sfera de competență;
- supraveghează reconcilierea și închiderea conturilor și a balanței lunare;
- urmărește înregistrarea cronologică și sistematică în contabilitate a tuturor operațiunilor patrimoniale;
- răspunde de întocmirea și depunerea în termenele legale a declarațiilor de impozite și taxe și a situațiilor financiare semestriale și anuale;
- efectuează periodic analiza financiar-contabilă a firmei;
- întocmește și urmărește realizarea bugetului;
- menține relația cu băncile, ANAF și alte instituții financiare.

Beneficii:
- pachet salarial motivant (plus tichete de masă);
- asigurare medicală privată;
- oportunitate de dezvoltare profesională.

Înființată în anul 1994, societatea SIMULTAN S.R.L. este o companie cu capital privat integral românesc, care are ca principal domeniu de activitate fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor (CAEN 1051).

Societatea SIMULTAN SRL a intrat pe piața laptelui în anul 1996, devenind în aceşti 28 de ani de activitate, până în prezent, cel mai mare procesator de lapte cu capital integral românesc.

În prezent, principala unitate de producție a societății este situată în loc. (Comuna) Orțișoara din judeţul Timiş, unde se procesează peste 7.000.000 litri de lapte (materie primă) lunar.

În ultimii trei ani s-au pus bazele unei noi unități de procesare a laptelui, respectiv - noua fabrică de produse lactate și brânzeturi, situată în loc. (Comuna) Sânandrei din județul Timiș.

Societatea SIMULTAN S.R.L. are raporturi comerciale cu toți marii retaileri de pe piață.

Acte activități secundare de activitate desfășurate: închirieri ale bunurilor imobiliare proprii, comerț cu produse alimentare, activități de tip HoReCa.
Publicat 3 Iul. 2024 Reactualizat 3 Iul. 2024 Expiră 2 Aug. 2024