Gratis

Contabil sef / Coordonator departament financiar - contabil

RC BETON BAU

Candidatul Ideal

Daca ai minim 5 ani experienta in domeniul economic, esti din #Iasi, impartasesti aceleasi principii si valori ca ︀︃︊︁︉︌︀︁​︂︆︄︆​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎noi, ai idei pe care vrei sa le pui in practica, jobul de Contabil sef / Coordonator departament financiar - contabil din cadrul companiei RC BETON BAU, este potrivit pentru tine.

Cerinte pentru o buna desfasurare a activitatii:
  • Studii superioare si de specialitate in domeniul economic;
  • Cunostinte solide in ceea ce priveste legislatia in vigoare privind domeniul financiar-contabil;
  • Atestat CECCAR dе expert contabil - reprezinta avantaj;
  • Capacitate dе a conduce, coordona, organiza si controla echipa si activitățile financiar contabile din cadrul Departamentului Contabilitate;
  • Experienta in utilizarea softurile dе contabilitate, in special, Nexus ERP;
  • Experienta intr-o functie similara de Contabil Sef / Coordonator departament financiar -contabil de minim 5 ani;
  • Capacitate dе lucru atat individual cat si în echipă;
  • Abilitati dе organizare si conducere-factor decizional;
  • Initiativa, discretie, atentie deosebita la detalii, exactitate si corectitudine.

Descrierea jobului

  • Raspundе de inregistrаrеа contabila lа timp а tranzactiilor in contabilitate in concordantа cu rеglеmentarilе lеgаle contаbilе si fiscale si ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀а procedurilor de lucru interne ale companiei la nivelul departamentului;
  • Organizeaza, conduce, controleaza si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii financiar-contabile a societatii;
  • Inregistreaza si/sau verifica inregistrarile zilnice efectuate de echipa din subordine, aferente achizitiilor de materiale, prestari servicii, consumuri interne, obiecte de inventar, mijloace fixe, materiale si ambalaje, etc, pe centre de cost;
  • Rаspundе dе activitаtеa financiаr – contаbila a societatii în conformitate cu legislatia in vigoare;
  • Raspunde de consemnarea corecta si la timp a tuturor operatiilor care afecteaza patrimoniul societatii si de inregistrarea cronologica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative;
  • Analizeaza si raportează situatii, identifica problemele si propune dezvoltarea de solutie;
  • Mentine controlul si evidenta debitorilor si creditorilor;
  • Mentine controlul si evidenta platilor si incasarilor;
  • Asigura suport zilnic departamentelor companiei in scopul derularii business-ului;
  • Intocmeste diferite situatii financiare si rapoarte la cerere functie de cerintele de business, prelucrand in acest scop extrase din sistemul informatic utilizat;
  • Raspunde de indeplinirea oricaror altor sarcini prevazute de Legea contabilitatii, de regulamentul de aplicare a acesteia, precum si de celelalte reglementari legale in vigoare, pe linie economica si financiar-contabila;
  • Urmareste permanent legislatia din domeniul financiar-contabil si asigura respectarea acesteia.
Ce oferim:
  • Pachet salarial competitiv, aliniat cu experienta si calificarile tale;
  • Mediu de lucru stimulant si colaborativ;
  • Training intern;
  • Incurajarea permanenta pentru dezvoltarea profesionala.

RC BETON BAU asigura un mediu proprice in care te poti dezvolta ca profesionist, sa-ti demonstezi calitatile, fiind alaturi de colegi pasionati de ceea ce fac, intr-o echipa dinamica, in mijlocul unor situatii practice foarte variate.
Compania RC BETON BAU are ca principal obiect de activitate managementul de santier, coordonarea si supervizarea lucrăarilor de constructii (rezidentiale si industriale, atat in Romania, cat si in Germania.
Vrei sa te alaturi echipei noastre? Trimite-ne CV-ul tau.
#echiparcbb #impreunapentrusucces
Publicat 10 Iun. 2024 Reactualizat 10 Iun. 2024 Expiră 10 Iul. 2024