Gratis

CONTABIL JUNIOR

EREN CONS SRL

Candidatul Ideal

În cadrul Programului nostru pentru economiști începători, veți avea șansa de a vă face prieteni, de a întâlni oameni noi și interesanți, de a învăța lucruri noi în domeniul dvs. de expertiză și nu în ultimul rând... de a câștiga experiență.

Scopul Postului
Asigurarea gestionării eficiente și exacte a documentelor financiar-contabile și a foilor de parcurs, contribuind la menținerea unei evidențe financiare precise și la optimizarea costurilor operaționale.
În prezent, căutăm o persoană proactivă, orientată spre învățare, cu bune abilități de analiză pentru a se alătura departamentului Contabilitate - Controlling în calitate de Contabil Junior.

Cerințe:
Studii superioare: Științe Economice – Contabilitate și informatică de gestiune;
Experiență anterioară în domeniul contabilității sau financiar, preferabil cu responsabilități similare.
Cunoștințe solide de contabilitate și legislație fiscală.
Abilități avansate de utilizare a programelor MS Office (Excel, Word) și a softurilor de contabilitate.
Atenție la detalii și abilități analitice
Abilități excelente de comunicare și colaborare.
Capacitate de a lucra independent și în echipă.
Integritate și confidențialitate în gestionarea informațiilor sensibile.

Descrierea jobului

Responsabilități Principale:
1. Întocmirea și Verificarea Foi de Parcurs:
Colectarea și verificarea datelor necesare pentru întocmirea foilor de parcurs.
Întocmirea ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄și actualizarea zilnică a foilor de parcurs pentru vehiculele companiei.
Verificarea exactității datelor introduse în foi de parcurs (kilometri parcurși, consum combustibil, trasee efectuate etc.).
Compararea datelor din foile de parcurs cu documentele de consum combustibil și alte cheltuieli asociate.

2. Gestionarea Documentelor Contabile:
Înregistrarea și prelucrarea documentelor contabile primare (facturi, chitanțe, note contabile).
Menținerea unei evidențe clare și precise a tuturor documentelor contabile.
Asigurarea conformității înregistrărilor contabile cu legislația fiscală și standardele contabile.
3. Raportare și Analiză Financiară:
Elaborarea rapoartelor financiare periodice (zilnice, săptămânale, lunare).
Analiza costurilor operaționale și identificarea oportunităților de optimizare.
Participarea la pregătirea bugetului și monitorizarea realizării acestuia.
4. Colaborare și Comunicare:
Colaborarea cu departamentele operaționale pentru colectarea și verificarea datelor necesare.
Comunicarea eficientă cu furnizorii și partenerii externi pentru reconcilierea documentelor financiare.
Suport pentru auditorii interni și externi în timpul controalelor și inspecțiilor financiare.
5. Suport General:
Asigurarea suportului administrativ pentru diverse proiecte financiare și contabile.
Menținerea actualizată a cunoștințelor în domeniul legislației fiscale și contabile.
Participarea la implementarea și îmbunătățirea procedurilor interne contabile și financiare.

Beneficii:
Oportunități de dezvoltare profesională continuă.
Pachet salarial competitiv și beneficii suplimentare.
Mediu de lucru dinamic și colegial.

Antreprenor General specializat în realizarea de lucrări complexe, de mare anvergura si de orice tip – industriale, civile, comerciale, agricole, de energie verde sau speciale. In anul 2017 am intrat in topul celor mai puternice 100 de companii din Brasov, iar in 2019 am urcat pe locul 29 in Topul National 100 Antreprenori Generali in Construcții.

Astăzi, EREN înseamnă un grup de companii cu experiența de peste 15 ani in domeniul construcțiilor si un portofoliu de peste 400 de proiecte si clienți in aproape toata tara ce oferă servicii complete de design&build.

Suntem în permanenta în căutarea de colegi valoroși.

Publicat 1 Iul. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 31 Iul. 2024