Gratis

CONTABIL JUNIOR

KONTTO

Candidatul Ideal

Căutăm un junior contabil, entuziasmat de a învăța de la seniorii din domeniu, atent la detalii și cu spirit de inițiativă.
Fiind un mediu dinamic, te vom provoca să interacționezi cu oameni și situații diverse, totul sub îndrumare, pentru a putea ajunge cea mai bună versiune a ta.

Ce va trebui să faci?
• Înregistrezi corect și la zi facturile furnizorilor interni si externi;
• Ții evidența plăților și încasărilor (bilete la ordin,Ordine de plata, cec-uri emise/primite) și menții relația cu clienții si furnizorii;
• Verifici instrumentele de plată eliberate de clienți și monitorizezi permanent scadențele de plată a clienților/ furnizorilor;
• Gestionezi situația chitanțierelor, facturierelor și le arhivezi;
• Păstrezi în ordine toate documentele și corespondența specifică firmei;
• Culegi, clasifici şi interpretezi informaţiile din domeniul financiar-contabil;
• Te adaptezi la sarcini de lucru schimbătoare.

Descrierea jobului

Vom avea în vedere următoarele calități:
• Studii universitare de contabilitate;
• Cunostințe în legislația fiscală;
• Abilități avansate de ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︃operare MS Office: Excel și Word;
• Experiență de lucru în soft-uri de contabilitate;
• Experiență de lucru în echipă, abilități de comunicare și interpersonale;
• Bune abilități de organizare, analiză, atenție la detalii;
• Integritate, asumarea responsabilității muncii, implicare, proactivitate;
Ce vei câștiga alături de noi?
• Investim în dezvoltarea ta profesională și de specialitate;
• Suntem alături de tine, pas cu pas, spre a-ți atinge potențialul și a te contura în cea mai bună versiune a ta;
• În funcție de implicarea și perseverența ta, avem grijă să te răsplătim oneros pe măsură;
• Ai parte nu numai de colegi de muncă, ci și de oameni care te vor întâmpina cu căldură și prietenie.

Aplică și haide să ne cunoști! Te așteptăm cu interes să-ți depui CV-ul pe adresa de e-mail: office@kontto.ro și te vom contacta în cel mai scurt timp!

Descrierea companiei

Despre KONTTO

Cu o activitate continuă încă din 1986, astăzi, ne putem mândri că formăm o echipă de specialiști dedicați, gata sa întâmpine orice provocare cu profesionalism și soluții personalizate pentru nevoile fiecărui client.

Oferim informație financiar-contabilă clară, concisă și suficientă pentru a te ajuta să iei cele mai bune decizii de business.

Serviciile noastre presupun un tip de contabilitate managerială ce oferă informații relevante pentru fundamentarea deciziilor.

Îți explicăm de ce ai obținut anumite rezultate și îți dăm soluții practice pentru a le îmbunătați.

Ne asigurăm că ai constant o imagine clară a realității economice și a felului în care ea se aplică în propriul business.

Prin cunoștinte de marketing, vânzări și management operațional, analizăm afacerile în ansamblul lor și suntem un partener strategic pentru clienții noștri.

Fie că ești la început de drum și vrei să pui bazele unei afaceri sau că ai deja un business și vrei să crești constant, îți oferim siguranță, stabilitate și claritate în luarea deciziilor.
Dacă vrei să ne cunoști, sau să afli mai multe informații despre noi, te așteptăm pe www.kontto.ro

Publicat 27 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 27 Iul. 2024