Gratis

Contabil junior - proiecte rezidentiale

SQUARE SERVICES S.R.L.

Candidatul Ideal

Absolvent de studii superioare economice sau experienta minim 2 ani;
Formare in domeniul contabil si fiscal;
Cunoscator de limba engleza nivel mediu;
Cunostinte de operare in Excel si Word;
Atentie la detalii si capacitatea de a gestiona sarcini multiple;
Capacitate de ocmunicare cu clientii si colegii pentru a ne asigura ca toate nevoile lor sunt intelese si abordate corespunzator;
Dorinta de a invata de la profesionisti in domeniu;
Caracter sociabil, deschis si personalitate independenta;
Precizie, responsabilitate, organizare, gandire logica;
Cunostinte de proiecte rezidentiale / cladiri reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Contabilitatea tuturor tranzactiilor comerciale cu inregistrari in jurnal;
Actualizarea situatiilor financiare;
Pregatirea rapoartelor financiare lunare;
Inregistrarea de facturi si alte ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈actiuni conexe;
Contabilizarea documentelor de cheltuieli;
Intocmirea si depunerea de diverse declaratii catre institutii publice;
Inregistrarea extraselor de cont in sistem, reconcilierea conturilor de clienti si furnizori si notificarea partenerilor in ceea ce priveste situatia analitica;
Intocmirea de diverse rapoarte financiar-contabile.

Companie care asigura managementul proiectelor rezidentiale si cladirilor de birouri.
Publicat 22 Aug. 2024 Reactualizat 22 Aug. 2024 Expiră 21 Sept. 2024