Gratis

CONTABIL/ECONOMIST

CREATIVE PAYROLL SOLUTIONS SRL

Candidatul Ideal

- experienta minim 12 luni intr-un departament/societate de contabilitate
- cunostinte in domeniul fiscalitatii si contabilitatii
- capacitate de lucru in echipa, de organizare si comunicare

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati:
- Inregistrarea documentelor financiar-contabile si cunostinte privind importul de date (SPV, extrase, fisiere casa de marcat etc) pentru ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂obtinerea evidentei contabile a societatilor-client (societati care activeaza in diverse domenii de activitate). Programul de contabilitate utilizat SAGA
-Calculul impozitelor si taxelor datorate catre bugetul de stat, Intocmirea declaratiilor fiscale si informative, a ordinelor de plata pentru impozitele datorate si comunicarea cu clientii privind rezultate financiar-contabile si fiscale
- Informare permanenta cu privire la modificarile legislative din domeniul fiscal si al contabilitatii, avand la dispozitie permanent abonamentele societatii pe platforme de legislatie si articole in domeniul contabilitatii si fiscalitatii.
Principalele beneficii:
-salariu motivant si actualizat periodic in functie de rezultatele individuale, completat de prime cu ocazia sarbatorilor importante;
-tichete de masa;
-sediu modern situat foarte aproape de mijloacele de transport din zona Piata Iancului.

Activitatile se desfasoara in cadrul unei societati de contabilitate, membra CECCAR si CCF. Echipa este formata din profesionisti contabili cu experienta de peste 20 ani in domeniu, dar are si o componenta tanara, dinamica ce a acumulat o vasta experienta si a asimilat valorile interne promovate : responsabilitate, profesionalism, onestitate, competenta.
Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 26 Sept. 2024 Expiră 26 Oct. 2024