Gratis

Contabil/ Economist

RECOSPORT SRL

Candidatul Ideal

Contabil la biroul din Floresti.
Perioada determinata: 2 ani

Candidatul ideal ar trebui să posede următoarele calități și abilități:

Educație: Studii finalizate în domenii precum: economie, finanțe, contabilitate sau o disciplină similară ar fi ideal, dar nu este obligatoriu.
Experiență: Experiența relevantă în contabilitate, finanțe sau domenii similare poate fi esențială.
Cunoștințe tehnice: Candidatul ideal trebuie să aibă cunoștințe solide în contabilitate, finanțe și/sau analiză financiară. Aptitudini analitice: Capacitatea de a analiza informațiile financiare și de a prezenta concluzii clare și relevante este esențială.
Atenție la detalii: Candidatul trebuie să fie atent la detalii, să verifice informațiile cu atenție și să asigure integritatea informațiilor financiare.
Comunicare efectivă: Capacitatea de a comunica cu ușurință cu colegii, clienții și alte părți interesate este importantă. Orientare către rezultate: Candidatul trebuie să fie orientat către rezultate, să țină cont de termene limită și să fie capabil să priorizeze sarcinile în mod eficient.
Abilități informatice: Cunoștințe solide de utilizare a software-ului de contabilitate și a altor aplicații financiare sunt necesare, abilități solide în utilizarea pachetului Microsoft Office.

Dacă ești o persoană organizată, atentă la detalii și cu un puternic spirit de echipă, te rugăm să aplicați pentru acest post. Oferim oportunități de dezvoltare profesională și un mediu de lucru dinamic și stimulativ.

Descrierea jobului

Acest job implică gestionarea aspectelor financiare ale companiei, incluzând contabilitatea primară, procesarea achizițiilor publice și gestionarea contractelor. Candidatul ideal trebuie ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈să aibă cunoștințe solide în contabilitate și să fie familiarizat cu regulile și regulamentele achizițiilor publice și cu procesul de gestionare a contractelor. De asemenea, trebuie să fie organizat, atent la detalii și să aibă abilități excelente de comunicare și negociere. Responsabilitățile includ gestionarea registrului contabil, coordonarea proceselor de licitație publică și monitorizarea
conformității contractelor.

Partea de contabilitate include un spectru larg de activități financiare, care asigură integritatea și precizia informațiilor financiare ale companiei. Responsabilitățile specifice din acest post includ:

- Procesarea facturilor interne si externe: Verificarea și înregistrarea facturilor primite de la furnizori în registrul contabil.
- Recepții: Înregistrarea și verificarea recepțiilor de bunuri sau servicii, asigurându-se că acestea sunt în conformitate cu
facturile.
- Încasări: Verificarea și înregistrarea încasărilor primite de la clienți în registrul contabil.
- Stornări: Procesarea stornărilor de facturi sau încasări în cazul în care acestea nu sunt corecte sau nu mai sunt valabile.
- Contracte noi: Înregistrarea și monitorizarea contractelor noi în registrul contabil.
- Plăți: Procesarea și verificarea plăților către furnizori în conformitate cu facturile și contractele.
- Declarații: Depunerea declarațiilor fiscale și a altor declarații financiare necesare in colaborare cu expertul contabil.
- Închideri de lună: Realizarea închiderii lunare a conturilor și pregătirea rapoartelor financiare necesare in colaborare cu expertul contabil.
- Cunoasterea programului de contabilitate Nexus ERP prezinta avantaj, dar nu este obligatoriu.

Beneficii oferite:
- Salariu atractiv
- Bonusuri de performanta
- Prime de sarbatori

Recosport are ca principal obiect de activitate distributia de suplimente si produse profesionale sportive.
Suntem indeosebi dedicati calitatii, de aceea suplimentele nutritive, produsele sportive si intreaga gama de servicii pe care le gasiti la noi, reflecta profesionalism si dedicare completa.

Publicat 27 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 27 Iul. 2024