Gratis

Contabil cu experienta de cel putin 2 ani

CERACONT SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

- Experienta - minim 2 ani;
- Bune cunoștințe în domeniul legislației contabile și fiscale;
- Studii superioare în domeniul financiar – contabil (sau economic);
- Cunoasterea softurilor de contabilitate SAGA C si SAGA PS constituie un avantaj;
- Cunostinte PC, Excel, Word;
- Persoana energica, ordonata, riguroasa, rabdatoare, responsabilă, cu spirit de echipă si dornica de a progresa, implicata si cu spirit de initiativa.

Descrierea jobului

Descriere job, responsabilități și beneficii:
. Biroul nostru este in Cluj -Napoca.
Activitatea presupune tinerea evidentei contabile la societăți comerciale

Rensponsаbilitati:
- Evidența și înregistrarea contabilă a documentelor aferente achizițiilor de bunuri și servicii de la furnizori;
- Evidența extraselor bancare;
- Evidența și înregistrarea contabilă a registrului de casă și a deconturilor;
- Operarea mijloacelor fixe (intrări, amortizări, descărcări de gestiune);
- Reconcilieri fișe de cont furnizori și clienți;
- Intocmirea de rapoarte diverse, la solicitarea managementului;
- Verificare solduri clienti, furnizori, avansuri, stocuri de marfa;
- Intocmirea declaratiilor fiscale;
- Intocmirea situatiilor financiare;

Ce îți putem noi oferi:
- Pachet salarial corelat cu experienta;
- Mediu de lucru prietenos;
- Respect pentru fiecare coleg/ă în parte;
Programul de lucru este de 8 ore/zi.

Descrierea companiei

Firma de contabilitate cu sediul in CLUJ -NAPOCA ;
Detinem un portofoliu diversificat de clienti,astfel incat nu te vei plictisi
Cine suntem noi si de ce ne-ai alege?
Suntem o echipa tanara, plina de viata si cu simtul umorului. Cine spune ca nu exista nimic amuzant in contabiliate, inseamna ca nu ne-a cunoscut pe noi.
Fiecare membru al echipei este diferit, ne respectam spatiul si starile, iar asta ne facem o echipa unita
Cum am vrea sa fii tu?
Cam ca noi: curios, optimist, cu simtul umorului, serios cand este cazul, pragmatic, atent la detalii pentru ca intr-un astfel de domeniu ele fac diferenta, dornic de a invata in permanenta, cu viziune, perseverent, onest.
Asadar, daca simti ca poti face parte din echipa noastra, asteptam sa ne trimiti CV-ul la mailul:
contabilitate.ceracont@gmail.com
informatii suplimentare telefon 0745677957
Publicat 12 Iun. 2024 Reactualizat 26 Iun. 2024 Expiră 12 Iul. 2024