Gratis

Consultant Vanzari Sisteme Fotovoltaice

VOLT EVSE DISTRIBUTION SRL

Candidatul Ideal

Suntem în căutare de Consultanți Vânzări care să ni se alăture în regim de colaborare pentru promovarea și vânzarea sistemelor noastre fotovoltaice.

Vei avea responsabilitatea de a identifica clienți noi și de a menține relațiile cu clienții existenți, asigurându-te că le oferi cele mai bune soluții pentru nevoile lor.

Descrierea jobului

Responsabilități principale:

- Prospectarea pieței și atragerea de clienți noi pentru soluțiile fotovoltaice, atât persoane fizice, cât și juridice.
︁︀​︂︃︃​︇︅​︀- Menținerea și dezvoltarea relațiilor cu clienții existenți, cu accent pe satisfacția lor.
- Gestionarea întregului proces de vânzare, de la identificarea nevoilor clientului până la finalizarea contractului.
- Oferirea de consultanță clienților cu privire la avantajele tehnice și economice ale sistemelor fotovoltaice.
- Menținerea unei baze de date actualizate cu potențialii clienți și statusul proiectelor în CRM.

Cerințe:

- Experiență minimă de 1 an în vânzări, de preferat în domeniul fotovoltaic sau vânzare consultativă.
- Abilități excelente de comunicare, persuasiune și negociere.
- Proactivitate, orientare către rezultate și capacitatea de a gestiona eficient timpul.
- Dorința de a învăța și de a se dezvolta profesional.
- Cunoștințe de operare calculator: Office, Outlook, avantaj CRM.
- Cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj.
- Permis de conducere categoria B.

Beneficii:

- Colaborare flexibilă, pe bază de comision, fără target obligatoriu de vânzări.
- Posibilitatea de a lucra în regim de colaborare, cu libertatea de a-ți stabili programul și volumul de muncă.
- Training-uri complete pentru a te familiariza cu sistemele fotovoltaice și programele de finanțare.
- Materiale promoționale (broșuri, prezentări etc.) și suport tehnic și juridic pe parcursul negocierilor.
- Bază de date cu lead-uri (potențiali clienți).
- Sistem de bonusare gradual pe baza performanței în vânzări.
- Posibilitatea de dezvoltare profesională și avansare în carieră.

Dacă dorești să faci parte dintr-o echipă dinamică și să contribui la un viitor sustenabil, te invităm să aplici și să fii parte din misiunea noastră de a transforma energia verde într-o soluție accesibilă pentru toți!

VOLT EVSE DISTRIBUTION SRL este unul dintre principalii montatori de sisteme fotovoltaice din România.
Cu o echipă dedicată și o experiență solidă în domeniu, asistăm clienții pe tot parcursul dezvoltării proiectelor, de la documentație și proiectare, până la achiziție, instalare și mentenanță.

Misiunea noastră este să oferim soluții sustenabile și inovatoare, care să răspundă cerințelor actuale ale pieței de energie verde.

Credem în puterea energiei regenerabile și ne dorim alături oameni pasionați, care să contribuie la dezvoltarea acestui sector.

Publicat 1 Oct. 2024 Reactualizat 1 Oct. 2024 Expiră 31 Oct. 2024