Gratis

Consultant Vanzari Echipamente Industriale - Full Office

Driatheli Group SRL (Infinitrade-Romania.ro)

Candidatul Ideal

Consultant Vânzări Echipamente Industriale - Full Office

Echipamente Industriale si Componente Mentenanta (acesorii, componente si piese de schimb pentru mentenanta in industrie - petroliera, energetica, farmaceutica, prelucrarii carnii, navale, agriculturii, bauturilor, majoritatea industriilor) - mai multe detalii despre portofoliul nostru de produse si branduri comercializate gasesti pe www.infinitrade-romania.ro

Intervalul salarial afisat reprezinta salariul NET (in mana) si se stabilește in funcție de vechime, experienta similara si criteriile noastre de selecție. La acest salariu, dupa atingerea obiectivelor se adaugă bonus procentual (care poate relativ lejer sa dubleze salariul fix).

Consideram ca un background Tehnic nu este obligatoriu deoarece cu siguranta te poti adapta cu usurinta avand in vedere ca te consideri un om de vanzari care-si iubeste meseria :).
Ne intereseaza foarte mult atat entuziasmul cat si experienta in negociere si in dezvoltarea relatiilor cu clientii.

*Acceptam si persoane care doresc sa isi schimbe domeniul actual de activtate, atatata timp cat au un caracter onest si deschis, dorindu-si sa se implice si sa isi asume provocarile unui domeniu nou.

Cum iti dai seama daca pe tine te cautam? Cum considerăm noi ca ar trebui sa fii astfel incat si tu si noi sa fim multumiti?
  • Te consideri un negociator excelent, cu foarte bune abilitati de networking si comunicare
  • Ai o personalitate deschisa, comunicativa, cu initiativa si plina de dinamism
  • Ai capacitate dezvoltata de prioritizare si buna gestionare a timpului
  • Esti foarte muncitor, lenea nu are ce căuta la noi in firma (bonusurile le dăm pe masura indicatorilor de performanta, adica pe merit, asa ca esti in locul potrivit).
  • Iti place sa primești feedback onest si nu te superi, știi clar ca doar așa crești (te dezvolti)
  • Sa știi sa vorbești frumos dar cu atitudine ferma la telefon si sa scrii frumos (educat)
  • Ideal ar fi sa ai experienta in lucrul intr-un sistem CRM (sistem de gestiune a relatiei cu clientii).
  • Facultatea nu este obligatorie, cei șapte ani sunt obligatorii!
Succesul nostru se bazeaza pe performanta si lucrul intr-o echipa unita, cu o gandire foarte dinamica si de asemenea pe capacitatea noastra de a ne adapta cerintelor pietei. Toate acestea au dus la imbunatatirea conditiilor de lucru, a calitatii serviciilor oferite, la cresterea numarului de clienti odata cu respectarea in amanunt a exigentelor acestora.

Descrierea jobului

Vei fi responsabil sa:
  • Urmaresti atingerea target-ului si obiectivelor primite
  • Te asiguri de pastrarea nivelului inalt de satisfactie al ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄clientilor
  • Gasesti in mod constant oportunitati de dezvoltare a portofoliului de clienti prin fructificarea resurselor puse la dispozitie (intreaga echipa din care faci parte, vechimea pe piata a firmei, networking, baza de date interna, analize interne pe clienti, produse, branduri, etc.)
  • Cunosti foarte bine detaliile ofertelor transmise astfel incat prin negociere sa maximizezi sansele reusitei

De ce oportunitati poti sa te bucuri asociindu-te echipei noastre:
  • Vei fi ferit de o multitudine de reguli sufocante, pentru ca vei face parte dintr-o echipa extrem de unita prin interese si obiective comune
  • Vei beneficia de lucrul intr-un sistem de management bazat pe resposabilitati si obiective clare si masurabile (meritocratice)
  • Management (tanar) deschis si implicat, orientat spre optimizare prin implementarea ideilor relevante care sunt propuse de echipa
  • Un mediu cu oameni dedicati, la fel ca si tine, care doresc sa se dezvolte continuu si sa contribuie la implinirea obiectivelor individuale si de echipa
  • Mediu de lucru modern si placut, pentru ca ne place sa ne simtim bine acolo unde petrecem 8 ore din zi
  • Salariu atragator si bonusuri (dinamice - procentuale) foarte tangibile, pe masura performantei tale (ne dorim ca toti sa plecam cu mai multi bani acasa luna de luna).
  • Nu lucram niciodata in weekend-uri si suntem liberi de sarbatori
  • Nu lucram peste program si suntem organizati astfel incat sa nu purtam acasa griji / sarcini car pot sa ne afecteze mediul familial
  • program de lucru 8:30 - 16:30 (3 pauze la ore fixe)
  • Spatiu prietenos, special amenajat pentru luarea pranzului in echipa (frigider, cuptor cu microunde, muzica ambientala, etc.)
  • Garantia ca zilele tale de plicitiseala la lucru vor deveni o veche amintire :)
Simti ca in acest anunt vorbim despre tine?

Raspunde fiind sincer cu tine si cu noi la cele 5 intrebari din mini-interviul Ejobs si cu siguranta vei fi rasplatit pentru timpul investit. (nu exista un raspuns corect sau gresit, vrem doar sa vedem cum vezi tu lucrurile).

Te vom anunta daca ai fost declarat "ALESUL" in echipa InfiniTrade :).

Alatura-te cu inceredere si implicare echipei noastre! Impreuna vom deveni, asa cum tintim, un bun national si impreuna vom continua sa reprezentam Romania cu fruntea sus peste granite.

Mult succes!

P.S.: Nu-i usor sa gasesti oameni cu abilitati extraodinare, dar poate ca ai chiar tu un prieten care cauta un loc de munca si se potriveste "manusa" job-description-ului propus de noi. Da te rog un SHARE la acest anunt si ajuta-l sa-si gaseasca un job fain.

Driatheli Group SRL, membra a grupului Infinitrade Romania, se ocupa cu importul si distributia nationala pentru piese de schimb, accesorii, consumabile, scule, utilaje si echipamente pentru Industrie si Mentenanta industriala, Constructii, Instalatii si H.O.R.E.C.A.

www.infinitrade-romania.ro / www.danube-romania.ro / www.cantare-kern.ro / www.balante-ohaus.com / www.plusind.ro

Infinitrade Romania nu se rezuma doar la cei peste 700 de clienti de renume, constant deserviti, mai mult de 250 de marci comercializate atat in Romania cat si in tari importante din Europa cat si cei peste 400 de furnizori interni si internationali de renume – ci orientarea noastra proactiva spre satisfacearea exigentelor clientilor, profesionalismul si tenacitatea unei echipe de profesionisiti, ce sustine conlucrarea eficienta dintre firmele ce formeaza grupul Infinitrade.

Filozofia noastra de lucru este aceea de a fi pusi in miscare si a satisface eficient varietatea si multitudinea solicitarilor si provocarilor impuse de clientii nostri. A exprima in cuvinte pompoase experienta de lucru si serviciile oferite de noi, nu ar face decat sa transforme si sa limiteze experienta si interactiunea vie in una anosta si impersonala.

Publicat 24 Aug. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 23 Sept. 2024