Gratis

Consultant tehnic de vanzari

RASIROM RA
3 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii superioare;
  • Experienta solida in zona de Suport Tehnic/Ofertare/Vanzare si Customer Facing;
  • Cunostinte software si hardware,IT;
  • Cunoasterea pietei si produselor de securitate si IT&C;
  • Cunostinte de evaluare a costurilor si a profitabilitatii;
  • Cunostinte de vanzare,ofertare, contractare;
  • Cunostinte limba Engleza (minim nivel B2);
  • MS Office nivel mediu; utilizarea softurilor de customer relationship (CRM) si de raportare.

Descrierea jobului

  • Oferă consultanţă tehnică clienţilor interesaţi de soluţiile companiei;
  • Coordonează procesul de realizare a ofertei tehnice şi se asigură că ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄răspunde cerinţelor clientului;
  • Organizează întâlnirile de proiect pe tot parcursul procesului de ofertare şi contractare;
  • Monitorizează implementarea proiectelor din perspectiva îndeplinirii scopului proiectului;
  • Realizează prezentări /bugetări tehnice, ca răspuns la cerinţele clienţilor potenţiali sau ca răspuns la caietele de sarcini ale licitaţiilor la care compania participă;
  • Este responsabil de analiza documentaţiilor din procedură de achiziţii cu ajutorul specialistului de ofertare şi contractare cu scopul de a transmite nevoia clientului către departamentul de soluţii tehnice;
  • Este responsabil de calitatea documentaţiei/documentelor livrate către clienti.

Descrierea companiei

Cine este Rasirom?
Functionăm sub coordonarea Serviciului Român de Informaţii si suntem integratori de soluţii de Securitate fizică şi informatică.
Principalele noastre obiective sunt securizarea cibernetică şi fizică a infrastructurilor critice naţionale şi europene, precum şi asigurarea obiectivelor naţionale de interes strategic.
Suntem o echipă de profesionisti de elită, capabili să facă faţă oricăror provocări din domeniul nostru de activitate.
Publicat 22 Aug. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 21 Sept. 2024