Gratis

Consultant Senior

GESEIDL EURO FINANCE CONSULTING S.R.L.

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui profesionist dedicat și experimentat pentru a se alătura echipei noastre ca și Consultant Senior în contabilitate, consultanță fiscală și financiară. Dacă ești motivat, cu experiență solidă în domeniu, îți place organizarea, te invităm să aplici cu încredere pentru această poziție.

Dacă ești în căutarea unei oportunități de carieră care îți va permite să îți dezvolți abilitățile într-un mediu cu multă inovație și dinamică, te încurajăm să aplici. Oferim un mediu de lucru stimulativ, perseverent, cu oportunități de dezvoltare profesională și personală, iar pachetul salarial chiar este bun, depinde doar de tine 🙂.

Descrierea jobului

Responsabilitățile includ:

Consultanță și asistență acordată clienților în gestionarea documentelor fiscale și financiare, respectând procedurile de lucru și normele ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀profesionale.
Elaborarea și generarea rapoartelor necesare conform legislației în vigoare.
Elaborarea și prezentarea rapoartelor solicitate de clienții repartizați.
Revizuirea și evaluarea documentelor întocmite de către echipă.
Dezvoltarea și menținerea relațiilor profesionale cu clienții.
Actualizarea și îmbunătățirea continuă a cunoștințelor în domeniul fiscal și financiar.
Utilizarea avansată a instrumentelor PC și a tehnologiilor relevante.
Colaborarea strânsă și eficientă în echipă.
Furnizarea de consultanță fiscală și financiară clienților repartizați.
Disponibilitate pentru deplasări la sediul clienților (la nevoie).
Calcularea și gestionarea salariilor și a drepturilor de personal, a documentelor de resurse umane în conformitate cu prevederile legale (constituie o abilitate în plus însă nu este o cerință obligatorie).

Cerințe:

Experiență relevantă în domeniul fiscal și financiar.
Cunoștințe avansate de legislație fiscală și financiară.
Abilități bune de lucru în Excel sau soft-uri similare.
Abilități excelente de comunicare și negociere.
Capacitatea de a respecta termenele limită.
Orientare către rezultate și atenție la detalii
Cunostinte limba engleza - nivel mediu.

Descrierea companiei

Geseidl Euro Finance Consulting SRL
Publicat 1 Iul. 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 31 Iul. 2024