Gratis

Consultant Resurse Umane

Regia Autonoma Monetaria Statului

Candidatul Ideal

Profilul candidatului:

- studii superioare de lunga durata, absolvite cu diploma de licenta sau echivalenta; constituie avantaj detinerea unei diplome de licenta in domeniul economic sau juridic;
- experienta profesionala - vechime minima: cel putin 5 ani in domeniul consultantei resurselor umane;
- este apt din punct de vedere medical pentru exercitarea profesiei; aceasta conditie se dovedeste cu certificat medical eliberat in conditiile legii;
- nu se afla in vreunul dintre cazurile de nedemnitate prevazute de prezenta lege;
- bune cunostinte de engleza;
- capacitate de lucru in echipa, onestitate si sociabilitate.

Aptitudini:

- inteligenta (gandire logica, memorie, capacitate de analiza si sinteza);
- capacitate de organizare si conducere a activitatii;
- capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali;
- corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii;

Descrierea jobului

Atributii si responsabilitati:
- sa propuna solutii de imbunatatire a strategiei de resuse umane;
- sa propuna planuri de dezvoltare ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈atat pentru Regie, cat si pentru salariati;
- sa evalueze nivelul de pregatire permanent prin comparatie cu noutatile din domeniu;
- sa aibe experienta in litigiile de munca;
- sa ofere consultanta conducerii Regiei pe aspecte de resurse umane;
- sa asigure consilierea celorlalti conducatori de structuri in probleme de resurse umane;
- sa identifice surse de instruire si autoinstruire;
- sa verifice gradul de imbunatatire a stilului de lucru pentru a maximiza eficienta atingerii obiectivelor propuse;
- sa evalueze impactul activitatii asupra obiectivelor propuse si asupra resurselor umane.

Monetăria Statului, este o companie de stat, din 1990 regie autonomă în subordinea Băncii Naționale, și este monetăria națională a României.

Monetăria Statului produce în principal moneda de circulație din România - Leu, dar și mone­de comemorative, medalii, decorații, obiecte din aur și argint, precum și alte numeroase obiecte realizabile cu tehnologia specifică: jetoane, in­sig­ne, brelocuri, medalii sportive, si­gilii, obiecte gravate, presate, acope­ri­­te galvanic sau emailate etc

Publicat 10 Iun. 2024 Reactualizat 10 Iun. 2024 Expiră 10 Iul. 2024