Gratis

Consultant resurse umane senior

Regia Autonoma Monetaria Statului

Candidatul Ideal

Candidatul ideal:

- Abilitati de comunicare si negociere;
-Rezistenta la stres si o foarte buna organizare;
- Persoana seriosa, empatica si cu simtul raspunderii;
- Persoana autonoma.

Descrierea jobului

Informații generale

Durata contractului: nedeterminată
Localitatea unde se desfășoară activitatea: București

Responsabilitățile postului:
- sa propuna solutii de ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈imbunatatire a strategiei de resuse umane;
- sa propuna planuri de dezvoltare ︁atat pentru Regie, cat si pentru salariati;
- sa evalueze nivelul de pregatire permanent prin comparatie cu noutatile din domeniu;
- sa aiba experienta in litigiile de munca;
- sa ofere consultanta conducerii Regiei pe aspecte de resurse umane;
- sa asigure consilierea celorlalti conducatori de structuri in probleme de resurse umane;
- sa identifice surse de instruire si autoinstruire;
- sa verifice gradul de imbunatatire a stilului de lucru pentru a maximiza eficienta atingerii obiectivelor propuse;
- sa evalueze impactul activitatii asupra obiectivelor propuse si asupra resurselor umane.

Studii, experiență profesională și competențe:
Condiții obligatorii:

-studii universitare de licență
-experiență profesională de minimum 5 ani pe posturi cu studii superioare în domeniul resurselor umane
-cunoștințe IT - operare suita de programe MS Office (Word, Excel, Outlook)
-cunoașterea limbii engleze – nivel mediu.

Constituie avantaj:
-studii de masterat in domenii precum sociologie, resurse umane sau in domeniul economic.

Competenţe comportamentale:
-orientare către performanţă;
-comunicare eficientă;
-cooperare;
-integritate organizaţională;

Pachetul de beneficii financiare:
-avantaje financiare acordate salariaților pentru diverse evenimente
-abonament de servicii medicale
-decontare transport
-tichete de masa
-vouchere de vacanta

Timp liber:
-21 de zile de concediu de odihnă
-3 zile de concediu suplimentar
-alte zile concediu de odihna suplimentar in functie de vechimea in munca
-zile libere plătite în cazul unor evenimente personale

Modalitatea de aplicare:
Până cel târziu în data de 01.08.2024, transmiteți pe adresa de e-mail angajari.monetariastatului@gmail.com, următoarele documente:
- Curriculum Vitae - model european: pdf sau doc ;
- Copia actului de identitate.

Documentele primite vor fi analizate din perspectiva îndeplinirii condițiilor obligatorii referitoare la experiența profesională și studiile solicitate pentru post.
Ulterior persoana responsabilă din cadrul Departamentului Resurse Umane, vă va contacta în vederea stabilirii unui interviu.

Regia Autonoma Monetăria Statului, este o companie de stat, din 1990 regie autonomă în subordinea Băncii Naționale, și este monetăria națională a României.

Monetăria Statului produce în principal moneda de circulație din România - Leu, dar și mone­de comemorative, medalii, decorații, obiecte din aur și argint, precum și alte numeroase obiecte realizabile cu tehnologia specifică: jetoane, in­sig­ne, brelocuri, medalii sportive, si­gilii, obiecte gravate, presate, acope­ri­­te galvanic sau emailate etc.

Publicat 10 Iul. 2024 Reactualizat 10 Iul. 2024 Expiră 9 Aug. 2024