Gratis

Consultant juridic

Fidelia Casa

Candidatul Ideal

Așteptările noastre:

Absolvent de studii superioare ( de preferat în domeniul juridic sau financiar);
Experiența de lucru în domeniul “Urbanism” reprezintă un plus;
Persoană persuasivă, responsabilă și riguroasă în organizarea, centralizarea și arhivarea documentelor;
Abilități de analiza si sinteza, comunicare, adaptare, anticipare;
Persoană proactivă, orientată spre rezultate;
Pachet Office - nivel mediu;
Carnet de conducere.

Descrierea jobului

Principalele atribuțiuni vor fi:

Verificarea și întocmirea diverselor acte cu caracter juridic: contracte, acte adiționale, cereri, notificări.
Gestionarea relației ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂dintre companie și Registrul Comerțului, Primărie, ISU, E.ON, ANAF și alte instituții.
Incheierea antecontractelor de vanzare cumparare si pregatirea actelor necesar vanzarii unui bun imobil la Notariat.
Reprezentarea companiei in relatia cu vanzatorii si cumparatorii de bunuri imobiliare, medierea discrepantelor ce pot aparea pe parcursul procesului de vanzare, insotirea acestora la Noatariat
Medierea litigiilor companiei și asigurarea suportului pentru avocații companiei.
Gestionarea relației cu arhitecții, proiectanții și instituțiile statului în scopul obținerii de avize/ Puz/ autorizație de construire dar si cu prestatorii de servicii pentru construirea imobilelor.
Încheierea contractelor cu furnizorii de utilități pentru predarea unui bun imobil in exploatare.
Incheierea contractelor cu chiriasii companiei pentru bunurile imobiliare proprii.

Beneficii

Salariu compus din baza fixa + bonusuri pe obiective realizate;
Training, în funcție de nevoile de dezvoltare;
Program flexibil.

Descrierea companiei

De ce FideliaCasa?

Pentru că suntem de 22 ani pe piața imobiliară ieșeană, iar asta înseamnă competență și siguranță. În această perioadă am încheiat peste 15.000 de tranzacții imobiliare.

Pentru că funcționăm în 2 sedii proprii, poziționate în zone de interes pentru clienți.

Pentru ca avem o experienta in dezvoltare imobiliara de peste 10 ani in care am construit peste 300 apartamente si peste 3000 mp de spatii comerciale.

Pentru că îți oferim un mediu profesionist de lucru, bine organizat și cu o structură organizațională bine definită. Astfel, pentru a performa cât mai rapid, vei beneficia de suport din partea departamentelor : Resurse Umane, Marketing, Call Center, Achiziție, Planificare, Creditare.

Pentru că vei beneficia din prima zi de instruire și pe măsura evoluției tale profesionale, vei beneficia de cursuri avansate de vânzări, comunicare, negociere, marketing, leadership, management etc. Alături de noi vei putea să-ți construiești o carieră, atât ca și om de vânzări cât și în management.

Fă ”un pas în viață” și alătură-te echipei FideliaCasa”

Publicat 17 Iul. 2024 Reactualizat 17 Iul. 2024 Expiră 16 Aug. 2024