Gratis

CONSULTANT / INTERMEDIAR ASIGURARI

DBM ADVISORY - ASISTENT IN BROKERAJ S.R.L.
6 poziții

Candidatul Ideal

Este o persoană dornică de dezvoltare atât profesională cât și personală. Urmărim skill-urile existente dar și dezvoltarea de noi abilități ️︃︍︃︅︃︍︄​︃︄︉︆​︁︁︎️​︋︍︍︇​︋︎︌︁︅︍︄︄︀︂︄︍︌︂️︈︌︂︉︎​︈︄️︍​︁︁︎︌​︈︉︊︍​︂︂︍︈︁︃︈︂︃︁︄︆necesare activității precum:
•⁠ ⁠abilități excelente de comunicare
•⁠ ⁠atitudine pozitivă, inițiative, conștiinciozitate
•⁠ ⁠capacitatea de adaptare la lucruri noi
•⁠ ⁠capacitatea de a lucra în echipă
•⁠ ⁠capacitatea de a găsi soluții optime și rapide
•⁠ ⁠abilități de vânzări și negociere
•⁠ ⁠cunoștiințe în domeniul psihologiei și a relațiilor cu clienții

Descrierea jobului

Activitatea presupune discuții cu clienții 1 la 1 și găsirea celor mai potrivite concepte financiare în funcție de nevoile și ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄︂︊︀︂​︂️︀︍​︂︃︀︄​︎︃︀︀​︁︀︎︆​︃︋︇︈​︎︊︄︌​︌︎︍︂︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈dorințele acestora.
Consultantul ajută clientul prin crearea de strategii pentru protejarea veniturilor, bunurilor, sa economisească sau să investească, astfel încât să aibă mereu resurse financiare și venituri pasive.
Posibilitatea de avansare si de coordonarea unei echipe de vânzari.

Descrierea companiei

BENEFICII:
•⁠ ⁠program flexibil(remote)
•⁠ ⁠desfașurarea unei activități independente
•⁠ ⁠faci parte dintr-o echipă formată exlusiv din consultanți tineri care vor să aducă plus de valoare atât lor cât și oamenilor din jur
•⁠ ⁠seminare si training-uri gratuite constante, atât pentru dezvoltare profesională cât și personală (ex:vânzări, comunicare, negociere, inteligență emoțională, mental coaching, management)
•⁠ ⁠teambuilding-uri și concursuri atât în România cât și în alte țări (Germania, Spania, Austria)
•⁠ ⁠seri de boardgames

RESPONSABILITATI:
•⁠ ⁠contactarea și stabilirea discuțiilor cu clienții
•⁠ ⁠creare strategiilor și conceptelor pentru clienți
•⁠ ⁠research informațional pentru a fi la curent cu evenimentele din piața financiară
•⁠ ⁠servisarea și consolidarea relației cu clienții pe termen lung
•⁠ ⁠cunoștințe utilizare pachet Office (excel)

Te asteptam sa lucram impreuna!
Publicat 28 Iun. 2024 Reactualizat 28 Iun. 2024 Expiră 28 Iul. 2024