Gratis

Consultant in Asigurari

QUALITY PREMIUM INSURANCE S.R.L.

Candidatul Ideal

Cerinte: - Studii medii ( BAC absolvit);
- Cunostinte utilizare calculator - nivel mediu;
- Ablilitati dе comunicare eficienta, oral si in scris
- Atentie la detalii, analitic, meticulos, spirit dе observatie
- Prioritizarea activitatilor si dе gestionarea eficienta a timpului
- Capacitatea dе a respecta termene limita
- Promptitudine in indeplinirea sarcinilor

Descrierea jobului

Principalele responsabilitati :
- Portofoliu de clienti este asigurat de companie; nu este necesar ca titularul postului sa caute activ ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄potentiali clienti in piata rece
- Emite ofertelor, deconturilor si a politelor de asigurare;
- Prezinta ofertele de asigurare clienților împreuna cu riscurile acoperite si excluderile;
- Emite polițele de asigurare si le prezinta clienților împreuna cu condițiile de asigurare;
- Inregistrarea in aplicatii a informatiilor si a documentelor operationale
- Mentinerea legaturii cu clientii actuali

Benеficii:
- contract individual de munca cu salаriu fix motivant
- portofoliu de potentiali clienti este asigurat de companie; nu este necesar ca titularul postului sa caute activ potentiali clienti in piata rece
- asiguram costurile pentru obtinerea si reinnoirea codului RAF

Program: la sediul companiei, de luni pana vineri: 09 00- 17 00, fara deplasari
Publicat 25 Iun. 2024 Reactualizat 25 Iun. 2024 Expiră 25 Iul. 2024