Gratis

Consultant fonduri europene /nationale

CEPU SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Cum ar trebui să fie această persoană?
  • Să aibă experiență (minim 1 an) în consultanța și elaborarea/realizarea și implementarea proiectelor europene/naționale în programele de finanțare precum PNDR, POR, POC, PNRR, POIM, Programe naționale.
  • Să fie foarte responsabil(ă)!
  • Să aibă capacitate foarte bună de comunicare/relaționare/organizare
  • Să fie foarte atent(ă) la detalii! Realizarea/implementarea proiectelor pentru obținerea finanțărilor nerambursabile necesită multă atenție, experiență, devotament și responsabilitate.
  • Să vorbească și să scrie corect în limba română !
  • Să fie dispus(ă)să învețe, să participle periodic la cursuri de perfecționare .
  • Să fie harnic(ă), sociabil(ă), optimist(ă) și persuasiv(ă)
  • Să fie un bun profesionist care iubește munca pe care o desfășoară.
  • Să aibă capacitatea de a lucra individual.
  • Să posede cunoștințe medii de IT: Word, Excel, Outlook, web
  • Să fie o persoană calmă, știm cu toții că uneori cât de dificili e să lucrezi cu clienți.
  • Să fie orientat(ă) spre găsirea soluțiilor și nu a „motivelor” cum nu se poate.
  • Fără cazier judiciar și antecedente penale
  • Descrierea jobului

    Principalele sarcini și responsabilități, cerințe :
  • Experiență profesională în domeniul consultanței, în elaborarea și implementarea proiectelor de finanțare cu fonduri ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄europene/naționale, respectiv experiență specifică pe programe precum: POR/ POC / POIM / PNRR / PNDR;
  • Cunoașterea leislației și instrucțiunilor specifice aplicabile proiectelor europene;
  • Cunoștințe de operare a platformelor on-line precum MySMIS / AFIR
  • Analiza și interpretarea corectă a programelor de finanțare lansate
  • Verificarea/analiza detaliată pentru stabilirea eligibilității solicitanților
  • Comunicare cu autoritățile vizavi la eventualele nelămuriri/interpretări ale Ghidului
  • Stabilirea cu beneficiarul toate aspectele proiectului de finanțare
  • Verificarea foarte atentă a conformității și corectitudinii documentelor transmise de către beneficiari
  • Întocmirea , elaborarea și depunerea cererilor de finanțare, inclusiv partea de previziune economică
  • Formularea de răspunsuri la solicitările de clarificări/informații suplimentare, cerute de autorități
  • Întocmirea documentelor din perioada precontractuală în vederea semnării contractului de finanțare.
  • Întocmirea documentelor specifice necesare implementării proiectelor: dosare de achiziție (directe/publice), documente de plată/rambursare, rapoarte periodice necesare, notificări, acte adiționale etc.
  • Oferirea de consultanță într-un mod profesional prin telefon / e-mail / personal
  • Consilierea beneficiarilor în relația cu instituția finanțatoare
  • Alte sarcini care pe parcursul colaborării se ivesc….

  • Ce oferim/BENEFICII:

    1. Salariu de bază atractiv
    2. Bonusuri trimestriale - pe baza unor Indicatori de performanță
    3. Laptop sau PC

    Weekend-uri și sărbători legale libere !!
    Vei lucra într-o echipă deschisă, entuziasmată.
    Seriozitate și promptitudine din partea managementului firmei, condiții de lucru excelente. (salariul și bonusurile le vei primi fără întârzieri…întotdeauna!)

    Program de lucru: Biroul din Târgu-Mureș, de luni până vineri între orele 08-16:00.

    Decontarea transportului pentru cei care vin din afara Municipiului Tg-Mureș.

    Mențiuni:

    Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate și în deplină confidențialitate.

    Vor fi invitați la interviu doar candidații selectați, la o dată stabilită de comun acord.

    Suntem nerăbdători să te cunoaștem!

    Mult succes!

    Fiindcă ne dorim să creștem și să facem față solicitărilor cât mai multe, pentru deservirea promtă a clienților și pentu menținerea standardelor propuse, avem nevoie de persoane cu experiență și cu initiative, în echipa noastră. Suntem o firmă de consultanță specializată în accesarea fondurilor europene/naționale și norvegiene cu o vechime de peste 17 ani, acoperire naționala și un portofoliu bogat de proiecte elaborate/câștigate. Avem post disponibil pentru: Consultant în Obținerea Fondurilor Europene pentru biroul din Târgu-Mureș
    Publicat 3 Sept. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 3 Oct. 2024