Gratis

CONSULTANT FINANCIAR - ING Office Cipariu

CLUJ CAPITAL INVEST S.R.L.

Candidatul Ideal

Misiunea ta:
  • Sa fii un ambasador al produselor si serviciilor ING Bank, dedicate persoanelor fizice.

Descrierea jobului

Ce faci in acest rol?
  • Promovezi produsele si serviciile bancare ale ING Bank destinate persoanlor fizice, respectiv te specializezi ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︂pe partea de consultanta financiara si ii oferi clientului produsele potrivite nevoilor lui;
  • Analizezi nevoile clientului, faci un profil al persoanei cu care intri in contact, stabilesti produsele care i se potrivesc si i le propui. Ulterior monitorizezi clientul si tii cont de evolutia acestuia.
  • Analizezi piata, identifici clienti in scopul promovarii catre acestia a serviciilor si produselor bancare: conturi, carduri, credite, asigurari, produse de investitii.
  • Gestionezi portofoliul de clienti existenti, oferi consultanta permanenta acestora si ii sprijini in realizarea operatiunilor, dezvoltand totodata relatii pe termen lung;
  • Acorzi suport clientilor in procesul de vanzare si post-vanzare;
  • Participi activ la realizarea target-ului de vanzari si la atingerea obiectivelor calitative.

ING Bank Romania functioneaza ca o banca universala, servind toate categoriile de clienti prin cele trei divizii specializate: Wholesale Banking, Mid Corporate si Retail Banking.
Publicat 15 Oct. 2024 Reactualizat 18 Oct. 2024 Expiră 14 Nov. 2024