Gratis

Consultant de Turism / Agent Vanzari Turism - Bucuresti

TRAVEL & INSURANCE LGT SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

Ce ne dorim noi?
- Sa cunosti piata de produse turistice si sa ai experienta de minim 3 an in domeniu sau de minim 5 ani in vanzari;
- Sa ai abilitati foarte bune de comunicare si negociere;
- Sa fii o persoana ordonata, organizata si punctuala;
- Sa ai cunostinte de operare Microsoft Office;
- Experienta de lucru in sistemele specifice industriei turistice este considerata un avantaj.

Reprezinta un avantaj:
- Experienta in Vanzari / Agentie de turism;
- Diploma in Turism, student in an terminal facultate de Turism
- Cunostinte bune PC/ MAC OS;
- Brevet turism.

Descrierea jobului

- Gestionarea portofoliului de clienti actual
- Stabilirea contactului cu clientii, preluarea cererilor si consilierea acestora in alegerea pachetului turistic. ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁Va prelua si prelucra prompt ofertele si va contacta rapid clientii.
- Crearea, promovarea si vanzarea pachetelor turistice si FIT/grupuri;
- Efectuarea de rezervari hoteliere interne si externe
- Emiterea documentelor de calatorie;
- Urmarirea derularii actiunii turistice de la preluarea comenzii pana la finalizarea acesteia; (Pe intreaga derulare a procesului de vanzare - prelucrare, rezervare, emitere, facturare, incasare, emitere documente de calatorie, feedback calatorie);
- Mentinerea relatiei cu clientii pe parcursul calatoriei; daca este cazul, rezolvarea eventualelor probleme;
- Mentinerea legaturii cu furnizorii de servicii, interni si externi;
- Desfasurarea de diverse alte activitati specifice activitatii de turism si ticketing;
- Desfasurarea de activitati de back-office (proceduri interne de lucru, flux vouchere, contabilitate primara, urmarire incasare facturi).
- Implicarea in orice activitate necesara pentru bunul mers al agentiei/grupului.

Beneficii Oferite:
- Salariu fix;
- Comision/Bonus in functie de performanta, fara plafon maxim;
- Abonament servicii medicale Premium - Regina Maria
- Tichete de masa
- Posibilitatea de a participa la cursuri de pregatire profesionala;
- Posibilitatea de a participa in infotripuri in tara si in strainatate;
- Vacante gratuite sau la pret redus
- Program 09:00-18:00 Luni - Vineri, flexibil dupa 3 luni (posibilitate incepere 08:00-10:00)
- Toate liberele legale, sunt libere;
- Ambient de lucru placut: cafea, ceai, gustari, apa plata, scaune comode, colegi faini :)

Bine ați venit la agenția noastră de turism, unde ne specializăm în crearea de experiențe de călătorie de neuitat pentru clienții noștri prin concentrarea pe destinații exotice, turism de tip charter și călătorii de lux.

Înțelegem că fiecare călător are preferințe și dorințe unice, motiv pentru care oferim pachete personalizate de călătorie care se adaptează nevoilor dumneavoastră specifice. Destinațiile noastre exotice includ unele dintre cele mai frumoase și fascinante locații din lume, de la paradisul tropical Bali la sălbăticia stâncoasă a Patagoniei.

Serviciile noastre de turism de operare ne permit să vă oferim experiențe profunde și imersive care vă duc dincolo de atracțiile turistice tipice. Lucrăm cu ghizi și experți locali pentru a crea itinerarii unice care prezintă cel mai bun din fiecare destinație, oferind în același timp oportunități de conectare cu culturile și comunitățile locale.

Pentru cei care caută o experiență de călătorie cu adevărat luxoasă, agenția noastră oferă o gamă de servicii premium, de la avioane și iahturi private la servicii de concierge personalizate și acces exclusiv la unele dintre cele mai prestigioase hoteluri și resorturi din lume.

Echipa noastră de experți în turism este dedicată oferirii unui serviciu exceptional pentru clienți și asigurării faptului că fiecare aspect al călătoriei dumneavoastră este planificat și executat cu grijă. Credem că vacanța ar trebui să fie o experiență culturala și relaxanta, iar noi suntem angajați să creăm pachete de călătorie care depășesc așteptările dumneavoastră.

Contactați-ne astăzi pentru a începe planificarea următoarei dumneavoastră aventuri către o destinație exotică, sau pentru a afla mai multe despre serviciile noastre de turism de operare și călătorii de lux. Abia așteptăm să vă ajutăm să creați amintiri care vor dura o viață întreagă.

Check also:

Viseaza, Calatoreste, Povesteste...

Publicat 23 Oct. 2024 Reactualizat 23 Oct. 2024 Expiră 22 Nov. 2024