Gratis

Consultant credite bancare

ESTIMA FINANCE S.R.L.
3 poziții

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui Consultant Credite Bancare cu o combinație perfectă între abilități tehnice și interpersonale, care să poată oferi clienților noștri cele mai bune soluții financiare. Dacă ești o persoană organizată, empatică și orientată către rezultate, atunci ai putea fi candidatul ideal pentru echipa noastră!

Descrierea jobului

Echipa Estima Finance, cauta colegi care sa ne completeze activitatea in :
Consultanță financiară: Oferirea de consiliere profesională clienților în ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄legătură cu produsele de creditare disponibile (credite ipotecare, credite de nevoi personale, credite pentru afaceri).
Analiza nevoilor financiare: Identificarea și evaluarea nevoilor financiare ale clienților pentru a recomanda soluțiile cele mai potrivite.
Gestionarea dosarelor de credit: Întocmirea, verificarea și administrarea documentației necesare pentru aprobarea creditelor, asigurând respectarea termenelor și cerințelor legale.
Monitorizarea aplicațiilor: Urmărirea procesului de aprobare a creditelor și informarea clienților despre stadiul aplicațiilor lor.
Dezvoltarea și menținerea relațiilor cu clienții: Asigurarea unei experiențe excelente pentru clienți, construind relații de lungă durată bazate pe încredere.
Colaborare cu echipele partenerilorbancari: Comunicarea eficientă cu băncile și instituțiile financiare partenere pentru a obține cele mai bune oferte și soluții pentru clienți.
Educație financiară: Explicarea în detaliu a produselor financiare și a termenilor contractuali pentru a ajuta clienții să facă alegeri informate.
Respectarea politicilor și reglementărilor: Asigurarea că toate procedurile sunt în conformitate cu normele și reglementările legale.

Beneficii: Bonusuri si comisioane corelate cu realizarile echipei, dar si cu rezultatele individuale.

Estima Finance se poziționează ca un inovator în domeniul brokerajului bancar din România, cu obiectivul de a redefini relația dintre client și instituțiile financiare. Cu o echipă de profesioniști dedicați și o strategie clară de creștere, compania este pregătită să devină un jucător important pe piața financiară românească.

Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 26 Sept. 2024 Expiră 26 Oct. 2024