Consultant cercetare accidente si intocmire documentatie SSM

SEATBELT CONSULTING

Candidatul Ideal

Noi suntem Seatbelt. O companie înfiinţată în 2011 din dorinţa de a aduce domeniul de protecţia muncii într-o nouă eră.
Cu noi, angajaţii sunt protejaţi, iar angajatorii relaxaţi pentru ca suntem Profesionişti, Super inovativi in domeniu SSM-SU, Flexibili organizaţiilor cu care lucrăm si Nebuni de eficienţi.

Ne largim echipa de consultanți constant de 12 ani și suntem entuziaști de aceasta, vino alături de noi să facem împreună o lume mai sigură!

Căutăm o persoană pasionată de domeniul SSM SU, cu experiență în cercetarea accidentelor de muncă, organizată și dornică să învețe permanent.

Descrierea jobului

Ce activități principale are acest rol:

- Culege informații, documente necesare cercetării
- Stabilește cauzele și împrejurăriile în care ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︃se produc accidentele de muncă, precum și persoanele care se fac vinovate de producerea evenimentelor
- Stabilește măsurile corecte de SSM pentru evitarea unor cazuri similare
- Îndrumă colegii și asigură consultanță clienților pe aria de accidente de muncă și documentație SSM/SU
- Analizează informațiile primite în formularul de client și în baza lor întocmește dosarul cu documente SSM și SU pentru clientul respectiv
- Întocmește evaluarea de risc și PPP pentru client
- Asigură relația cu Instituțiile de stat (ITM, Casa de pensii, Poliție și Spitale)
- Gestionează proiectele speciale ale departamentului

Cu ce te echipăm și cum iți răsplatim rezultatele:

Pentru că TU vei contribui la succesul firmei, apreciem munca ta și îți oferim:
- Salariu în concordanță cu competențele tale și revizuit periodic
- Bonus de perfomanță lunar
- Tichete de masă la valoarea maxima legala
- Laptop
- Smart Phone ( apeluri nelimitate și internet cât să poți citi și mesajele personale)
- Team Building-uri (nu odată la 5 ani ci anual). Ne distram dar și învățăm (cum să ne distrăm muncind)
- Multiple programe de dezvoltare profesională și personală
- Mentori seniori cu care să aprofundezi meseria
- Mediu de lucru foarte plăcut și deschis
- Instrumente de lucru inovatoare, conectate cu tehnologia

​Misiunea echipei SEATBELT este să ajute angajații clienților noștri să ajungă în siguranță la cei dragi după o zi de muncă, iar pe manageri să evite pierderile.

Suntem lideri de piață in domeniul serviciilor externe de prevenire și protecție (SSM&SU) cu extindere la nivel național, cea mai numeroasă și probabil cea mai tânără echipă :-)

Ne-am bucura să te avem alături de noi și să facem împreună o lume mai sigură!
Publicat 28 Iun. 2024 Reactualizat 28 Iun. 2024 Expiră 28 Iul. 2024