Gratis

Consilier vanzari parc auto

AUTOVIV PARK S.R.L.

Candidatul Ideal

Cerinte:
Cautam colega sau coleg.

-Persoana dedicata, responsabila si punctuala
-Experienta in interactiunea cu clientii
-Detinere permis auto categoria B
-Disponibilitate de lucru si in week-end
-Prezinta un avantaj ( cunostinte in promovarea pe social media, ex: Facebook, Instagram, Tik Tok)
( cunoastere la nivel minim spre mediu a limbii Germane si Engleza)

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- Consilierea clientilor intr-un mod placut si informarea acestora privind autovehiculele nostre, oferindu-le informatii corecte si clare.
- ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀Promovare si recomandare
- Invatarea si cunoasterea produselor societatii
- Urmarirea permanenta a cresterii numarului de clienti si mentinerea legaturii cu clientii existenti
- Propunerea solutiilor de creditare prin partenerii nostri
- Asigurarea consultantei intr-un mod profesional potentialilor clienti prin telefon, e-mail cat si a clientilor prezenti in parcul nostru
- Intocmirea documentatiei necesare vanzarii ( asigurari, finantare, pregatire dosar inmatriculare)
- Organizare Test Drive cu potentialii clienti
- Sa asigure atingerea obiectivelor stabilite lunar
- Si orice mai este necesar activitatilor zilnice aferente comertului cu autoturisme

Salarizare:

-Salariul este format din parte fixa + comision la vanzare.

Descrierea companiei

Urban Motors- Dealer Auto Brasov

Suntem o companie de vanzari auto second-hand in plina dezvoltare, cu un colectiv tanar, creativ care face tot posibilul de a multumi cat mai multi clienti.
Suntem o comanie noua pe piata din Romania, dar cu o experienta vasta in Europa.
Publicat 10 Sept. 2024 Reactualizat 10 Sept. 2024 Expiră 10 Oct. 2024