Gratis

Consilier Vanzari B2B Stellantis

AUTOGLOBUS 2000

Candidatul Ideal

Candidatul ideal
  • Experienta relevanta in vanzari, preferabil B2B sau produse/servicii de valori mari
  • Capacitate de automotivare, ambitios
  • Eficienta interpersonala (dominanta, sociabilitate, incredere in sine, capacitate de actiune independenta, empatie)
  • Buna capacitate de organizare si prioritizare, inclusiv de a lucra cat mai autonom
  • Competente digitale: MsExcel, utilizare platforme de tip CRM, colaborare, cloud
  • Gandire tehnica

Descrierea jobului

  • Abordarea pietei la rece in vederea alcatuirii si cresterii unui portoofoliu de clienti de utilitare Peugeot, ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀Citroen, Opel
  • Planificarea intalnirilor destinate dezvoltarii si intretinerii relatiei cu prospectii
  • Mentenanta clientilor existenti din portofoliul companiei, pentru a cunoaste statusul si planurile acestora in timp real, ciclul de reinnoire a parcurilor auto si comportamentul de achizitie
  • Contractare autovehicule dupa o perioada de prospectare/mentenanta de circa 4-6 luni
Beneficii
  • Autoturism de serviciu cu posibilitate de utilizare si in afara programului, laptop, telefon
  • Salariu de baza net de la 3.500 Ron net la 4.000 functie de experienta si profilul candidatului
  • Bonus de performanta in perioada de inductie functie de anumiti KPI si ulterior comision functie de numarul de masini vandute
  • Bonuri de masa 800 Ron/luna
  • Pachet de servicii medicale private
  • Portofoliu valid de clienti Autoglobus
  • Activitatea intr-o industrie competitiva, dinamica, intr-o continua schimbare
  • Mediu de business matur si corect, instruire si acces la instrumente de lucru performante

  • Autoglobus este dealer autorizat pentru Opel, Citroen, Iveco si Volvo si reparator autorizat pentru Dacia, Renault, Peugeot cu o experienta de zeci de ani in domeniul auto
  • Locatie in zona de sud a orasului in polul auto de pe Calea Sagului
  • Grup de firme in continua expansiune
  • Ne mandrim cu faptul ca suntem transparenti si onesti si pretuim in egala masura oamenii si rezultatele!

Aplica acum! https://www.autoglobus.ro/cariere.html

Publicat 19 Iun. 2024 Reactualizat 26 Iun. 2024 Expiră 19 Iul. 2024