Gratis

Consilier service

AUTO BEST CENTER

Candidatul Ideal

Candidatul ideal

Cerinte:
  • Studii superioare (de preferat Autovehicule Rutiere);
  • Operare PC (MS Office+navigare Internet);
  • Capacitate foarte buna de comunicare si relationare - atat cu clientii, cat si cu colegii;
  • Capacitate organizatorica buna;
  • Capacitate de a desfasura mai multe lucruri/sarcini in acelasi timp - atentie distributiva, atentie la detalii;
  • Calitati de negociere, comunicare scrisa si verbala;
  • Abilitati de consiliere;
  • Dorinta de invatare si perfectionare
  • Cunoasterea unei limbi straine (engleza) constituie un avantaj.
  • Permis categoria B

Descrierea jobului

Descriere job:
  • Informarea clientului asupra conditiilor in care se intervine asupra autovehiculului.
  • Programarea autovehiculelor(introducerea in atelier,conform programarilor zilnice a ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈unui numar de autovehicule care sa asigure o incarcare maxima a tuturor posturilor de lucru.
  • Contactarea clientului cu o zi inainte pentru confirmarea programarii
  • Preluarea autovehiculelor in ordinea sosirii in service.
  • Informarea clientului asupra starii generale a autovehiculului si a accesorilor acestuia.
  • Elaborarea comenzi de reparatie.
  • Informarea clientului asupra volumului de lucrari,estimarea costului reparatiei(piese,materiale,manopera)
  • Stabilirea termenului de finalizare al lucrarilor.
  • Pastrarea in permanenta a legaturii cu clientul,pe durata desfasurari lucrari.
  • Predarea autovehiculul catre client.

Descrierea companiei

Auto Best Center SRL

Reprezentanta Toyota si Lexus, punct de lucur Bacau

De peste 15 ani, misiunea Toyota Bacau, este de a le oferi clientilor sai, cea mai buna experienta in achizitionarea si detinerea unui autoturism.

Premiul Ichiban obtinut in anul 2017 pentru Satisfactia Clientilor
Publicat 25 Iun. 2024 Reactualizat 25 Iun. 2024 Expiră 25 Iul. 2024