Gratis

Consilier Service (Mecanica / Caroserie) Volvo

Primus Auto - Volvo

Candidatul Ideal

  • Absolvent al unei facultati cu profil tehnic (Autovehicule Rutiere – reprezinta un avantaj);
  • Minim doi ani experienta pe o pozitie similara;
  • Cunostinte temeinice privitoare la functionarea unui autoturism si ale componentelor acestuia.
  • Este capabil/a sa consolideze atasamentului clientilor fata de companie si sa promoveze imaginea marcii, prin profesionalismul sau si prin respectarea angajamentelor sale.
  • Este capabil/a de a gestiona comunicarea verbala/ virtuala pentru a transmite cat mai convingator mesajele catre parteneri.
  • Demonstreaza abilitatea de a influenta relatiile de parteneriat, identificand obiective si interese comune si modalitati reciproc avantajoase de a le atinge.
  • Demonstreaza bune abilitati tactice, fiind capabil sa conceapa si sa implementeze planuri de actiune complexe la nivel de post.
  • Promoveaza interesele echipei in relatiile interdepartamentale si in afara organizatiei.
  • Este un promotor asiduu al valorilor de echipa in cadrul departamentului.
  • Permis de conducere categoria B;
  • Cunostinte de limba engleza si operare PC;
  • Capacitatea de adaptare la diferite forme de climat organizational .

Descrierea jobului

• Efectueaza programarile in service urmarind pasii detaliati in instructiunile specifice de programare
• Reconfirma zilnic programarile in sevice pentru ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄ziua urmatoare
• Planifica receptia masinii si intalnirea cu clientul urmarind disponibilitatea pieselor, verificarea solicitarilor clientului si respectarea orei planificate pentru receptie
• Raspunde de relatia permanenta cu clientul pe tot procesul de reparatie auto : verifica stadiul de reparatie, comunica stadiul de reparatie, confirma/propune lucrari suplimentare cu clientul, comunica costuri estimate si timpi de executie
• Indeplineste si isi asuma rolul de “Personal Service Advisor” in relatia cu clientii aflati in portofoliul propriu urmarind obiectivul organizational de “Customer Satisfaction no.1”
• Actioneaza in permanenta in spiritul procedurii si regulilor de customer care si customer satisfaction
• Adopta o tinuta si o pozitie adecvata, transmite incredere si profesionalism, asculta activ clientul si actioneaza cu empatie

Excellence Cars este dealer Volvo in Bucuresti, cu o experienta de peste 20 ani. Aici puteti gasi o echipa de vanzari profesionista, care va va ajuta sa alegeti si sa configurati masina pe care o doriti, si un service la standardele internationale pe care le presupune marca Volvo.
Volvo reprezinta in lumea business-ului contemporan echilibrul perfect dintre o cultura corporatista moderna si traditia unor valori fundamentale: siguranta, calitate şi grija pentru mediul inconjurator. Brandul Volvo a implinit peste 95 de ani de traditie a acestor valori si a principiilor bazate pe respect, responsabilitate si incredere, verificabile la proba timpului.
Publicat 1 Oct. 2024 Reactualizat 5 Oct. 2024 Expiră 31 Oct. 2024