Gratis

Consilier service caroserie

AVIA MOTORS

Candidatul Ideal

Pentru a te integra rapid și a avea succes în echipa noastră, ne dorim ca tu să ai:
Studii superioare tehnice (preferabil în domeniul Auto);
Experiență de minim 1 an într-un rol similar;
Cunoștințe tehnice solide și înțelegerea activității din service-ul auto;
Competențe de organizare și planificare;
Abilități de vânzare și negociere;
Capacitate de consiliere și putere de convingere;
Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu;
Permis de conducere categoria B;
Cunoștințe avansate de operare PC (minim pachetul Microsoft Office).

Descrierea jobului

In rolul de Consilier service caroserie vei fi responsabil(a) de:
  • Prezentarea serviciilor și facilităților oferite de service, cu scopul ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄de a vinde soluțiile companiei noastre;
  • Consilierea clienților cu privire la reparațiile necesare și explicarea detaliată a lucrărilor recomandate;
  • Estimarea costurilor lucrărilor;
  • Recepția și inspecția preliminară a autoturismului;
  • Încheierea contractelor de service și gestionarea documentației aferente;
  • Livrarea autoturismului către client, oferind toate informațiile necesare după finalizarea reparațiilor.

Atragerea de oameni bine pregatiti profesional si perfectionarea lor continua sunt prioritati permanente ale companiei Avia Motors. Politica de resurse umane urmareste o colaborare permanenta, pe termen lung cu scopul final de a forma o echipa putenica, unita si implicata in construirea succesului companiei.
Iti place sa lucrezi in echipa? Iti doresti un mediu de lucru provocator dar orientat spre rezultate? Poti veni si tu in echipa Avia Motors!
Trimite un CV la adresa de e-mail : hr@aviamotors.ro.
Aplicatiile tale vor fi strict confidentiale. Numai candidatii selectati vor fi contactati.

Publicat 7 Oct. 2024 Reactualizat 7 Oct. 2024 Expiră 6 Nov. 2024