Gratis

Consilier Relatii Clienti Rezidentiali

PROHUMAN APT

Candidatul Ideal

Persoană optimistă, entuziastă, energică, amabilă și cu spirit de echipă
Abilități bune de vânzare, comunicare și relaționare cu clienții
Dorință ︉︀︉️︅︃︁︇​︂︆︄︃​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎de autoperfecționare
Capacitate de analiză și de a identifica rapid soluții pentru nevoile clienților
Persoană atentă la detalii

Descrierea jobului

Ce implică rolul tău în echipa noastră
• Preluarea promptă a apelurilor clienţilor şi conducerea discuţiei cu clienţii în ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈scopul ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄identificării lor şi a definirii cererilor/reclamaţiilor.
• Procesarea tuturor reclamaţiilor clienţilor în calitate de agent back-office, în cazul în care este solicitat şi colaborarea cu specialiştii din back office însoţită de transmiterea promptă a reclamaţiilor.
• In funcţie de modul de organizare a activităţii, titularul pozitiei va oferi clientilor informatii folosind si alte canale de comunicare (e-mail, chat)
• Identificarea clientului în sistemul SAP IS-U sau în alte sisteme de administrare a datelor clienţilor Documentarea scrisă (introducerea codurilor de activitate ale apelurilor şi crearea contactelor în SAP ) şi urmărirea cererilor/reclamaţiilor depuse de clienţi în sistem pentru a putea furniza informaţii apelanţilor cu privire la stadiul solicitărilor
• Oferirea de informaţii de natură generală asupra acordului de acces la sistem, încheierii/suspendării/ rezilierii contractului de furnizare, sistemului de citire, facturării, mijloacelor de plată, tarifelor în vigoare şi condiţiilor de modificare a tarifelor, penalizărilor şi consecinţelor refuzului de plată a facturii (cu trimitere la legislaţia în vigoare)
• Oferirea de consultanţă / informaţii avizate despre factură şi valoarea acesteia în cazul autocitirii, termenul estimat pentru efectuarea următoarei citiri, situaţia la punctul de consum, instrumentele de măsurare
• Informarea clienţilor în privinţa măsurilor de siguranţă ce trebuie îndeplinite pentru a preveni escaladarea incidentelor legate utilzarea serviciilor de furnizare energie

Ce îți oferim noi
Îți oferim mai mult decât un salariu: Primești cadouri cu ocazia evenimentelor importante din viața ta precum căsătoria, 1 iunie iar lista continuă. Dacă locuiești prea departe de sediu, te ajutăm cu decontarea transportului.
Plătești ușor cu tichetele de masă: Ai tichetele încărcate pe un card de masă cu care poți să plătești contactless.
Lucrezi cu plăcere, sănătos și în siguranță: Ai o asigurare medicală privată. Dacă îți schimbi ochelarii de vedere, noi acoperim o parte din valoarea lor.
Ești plătit dublu ca să mergi în vacanță: Da, ai citit bine. Ai o primă de vacanță!
Punem accent pe dezvoltare: Te dezvolți în continuare, alături de noi, prin sesiuni de workshop-uri, training-uri și certificări noi.

Cu o prezență de peste 25 de ani pe piața românească de resurse umane, PROHUMAN APT (fost APT Resources & Services) este prezent în avangarda primilor 3 furnizori de servicii complexe de HR din România.

Strategia PROHUMAN APT se concentrează pe dezvoltarea proactivă a pieței muncii, pentru care identifică, pregătește și oferă specialiști competenți, absolvenți sau studenți cu potențial. Noi aducem omul potrivit la locul potrivit. Cu un palmares de peste 15.000 de angajări, acoperim cele mai căutate domenii, cu focus pe BPO, finanțe-bănci, IT&C, inginerie, retail, auto-motive.

Adresa: Str. Aviator Popisteanu, nr. 54A, sector 1, Bucuresti; email: office@prohuman.ro; phone: +40 21 222 13 03

Autorizație de muncă temporară: seria B nr.0000012/11.11.2015 înregistrată în Registrul Național de Evidență a Agenților de Muncă Temporară la poziția 7

Autorizație de prelucrare date cu caracter personal :18638

PROHUMAN APT se angajează să vă protejeze datelele dumneavoastră cu caracter personal. Detalii despre prelucrarea datelor dvs. de către APT puteti gasi pe www.prohumanro.

Publicat 11 Iun. 2024 Reactualizat 11 Iun. 2024 Expiră 11 Iul. 2024