Gratis

Consilier produse financiare/Sales Officer

AXIOMA FINANCE I.F.N. S.A.

Candidatul Ideal

Persoana care are dorința de a-și forma o carieră în domeniul financiar, într-o companie nouă, lipsita de birocrație, unde vocea fiecărui angajat contează și determină adaptarea și evoluția companiei. Jobul presupune comunicare intensă cu clienții și dorința de a dezvolta abilitățile de negociere.

Descrierea jobului

Responsabilități de bază:
  • Asigură promovarea și vânzarea produselor financiare oferite de companie. Produse financiare vizate – credite si factoring. Clienții ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄companiei – afaceri din segmentele Micro și Mici.
  • Stabilește și organizează întâlniri comerciale (online/offline) cu prospecții și clienții companiei.
  • Colectează date primare despre afacerile clienților și le prezintă în formă analitică conducerii companiei pentru luarea deciziei de finanțare.
  • Gestionează portofoliul de clienți și asigură consilierea lor periodică privind utilizarea produselor financiare oferite de companie.
  • Responsabil de atingerea obiectivelor comerciale individuale stabilite de companie.
  • Beneficii pentru angajați:
    • Angajații Axioma au posibilitatea să se dezvolte profesional și personal într-o afacere cu creștere rapidă.
    • Familiarizarea și contribuția la dezvoltarea de produse financiare digitale inovative.
    • Contact și comunicare permanentă cu mediul de afaceri din Romania, stabilirea legăturilor cu antreprenori din diverse domenii de activitate.
    • Suport de la echipa locală și cea internațională a grupului pentru realizarea eficientă a task-urilor de serviciu și a proiectelor individuale.
    • Mediu de lucru prietenos și bazat pe principiul respectului și suportului reciproc.
    • Nu solicităm experiență profesională specializată – e nevoie doar de ambiție sănătoasă, dorința de dezvoltare profesională și personală, activism și responsabilitate pentru deciziile asumate.

    Axioma Finance este o instituție financiară nebancară, reglementată și supravegheată de Banca Națională a României, axată pe oferirea de servicii și produse financiare clienților săi: credite și servicii de Factoring.
    Publicat 15 Sept. 2024 Reactualizat 15 Sept. 2024 Expiră 22 Sept. 2024