Gratis

Consilier optica /Optician/Optometrist

9 Optik
3 poziții

Candidatul Ideal

Ești pasionat de sănătatea ochilor și dorești să faci parte dintr-o echipă dedicată?
9 Optik își extinde echipa și căutăm ️️️︇︍︅︌︅​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎colegi entuziaști pentru a oferi servicii de calitate în domeniul opticii medicale.

Ce căutăm:

Persoane cu atitudine pozitivă și dorință de a învăța.
Experiența în optică medicală este un avantaj, dar nu obligatorie.
Abilități bune de comunicare și relaționare cu clienții.
Dorința de a ajuta oamenii să-și îmbunătățească vederea și calitatea vieții.
Capacitatea de a lucra în echipă.

Ce oferim:

Un mediu de lucru prietenos și motivant.
Oportunități de dezvoltare profesională.
Pachet salarial atractiv, bonusuri în funcție de performanță.
Traininguri și susținere pentru a te perfecționa în domeniul opticii medicale.

Descrierea jobului

Responsabilități:

Consilierea clienților în alegerea corectă a ochelarilor și lentilelor, în funcție de nevoile lor medicale și de stilul ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈de viață.
Efectuarea măsurătorilor optice precise și interpretarea rețetelor medicale.
Oferirea de recomandări privind întreținerea și îngrijirea ochelarilor și lentilelor de contact.
Colaborarea cu optometriștii pentru a asigura o experiență medicală completă și de calitate.
Administrarea inventarului de produse și asigurarea că echipamentele sunt întreținute corespunzător.
Gestionarea comenzilor și comunicarea cu furnizorii pentru aprovizionare.
Asigurarea unui mediu de lucru plăcut și profesionist, axat pe satisfacția clientului.

Cerințe:

Cunoștințe în domeniul opticii medicale sau dorința de a învăța rapid.
Experiența anterioară în optică este un avantaj, dar nu este obligatorie.
Abilități excelente de comunicare și relaționare cu clienții.
Atenție la detalii și abilitatea de a lucra cu precizie.
Capacitatea de a lucra atât independent, cât și în echipă.
Atitudine pozitivă și orientare către soluții.

BENEFICII :

Pachet salarial competitiv, cu posibilitatea de a câștiga bonusuri pe baza performanțelor.
Posibilitatea de a participa la cursuri și traininguri specializate în domeniul opticii medicale.
Mediu de lucru prietenos și profesional, în care îți poți dezvolta cariera.
Contribuirea la un proiect care susține comunitatea locală.

La 9 Optik, ne dedicăm îmbunătățirii sănătății vizuale și oferirii de soluții personalizate pentru fiecare client. Suntem o companie specializată în optică medicală, iar scopul nostru este de a oferi nu doar produse, ci și servicii de consultanță și îngrijire a vederii de cea mai înaltă calitate.

Misiunea noastră este să aducem servicii optice accesibile și de încredere în comunitățile locale, punând accent pe satisfacția clientului și pe relația personalizată cu fiecare persoană care ne trece pragul. Prin intermediul echipei noastre de profesioniști, ne asigurăm că toți cei care ne vizitează beneficiază de o experiență completă și de soluții adaptate nevoilor lor vizuale.

Valorile noastre:

Profesionalism și calitate: Prioritizăm calitatea serviciilor noastre și ne asigurăm că fiecare client primește cea mai bună soluție pentru sănătatea ochilor săi.
Empatie și respect: Relațiile cu clienții noștri sunt bazate pe încredere și respect reciproc. Ascultăm cu atenție și oferim soluții care să corespundă perfect nevoilor fiecărui individ.
Inovație și dezvoltare: Investim constant în echipamente moderne și traininguri pentru echipa noastră, pentru a fi mereu în pas cu cele mai noi tehnologii din domeniul opticii medicale.

Ne mândrim cu inițiativele noastre sociale, inclusiv proiectele prin care sprijinim persoanele cu venituri mici din județul Sibiu, oferindu-le acces la ochelari de vedere de calitate. La 9 Optik, credem că fiecare persoană merită să vadă clar și să trăiască cu încredere.
Publicat 25 Sept. 2024 Reactualizat 25 Sept. 2024 Expiră 2 Oct. 2024