Gratis

CONSILIER JURIDIC

SC DAROCONSTRUCT S.R.L.

Candidatul Ideal

  • experiență profesională în domeniul juridic minim 2 ani;
  • cunostinte temeinice in domeniile contracte civile si comerciale;
  • cunostiinte solide despre Hotararea de Guvern Nr. 1/2018 si achizitii publice;
  • utilizarea eficientă a programelor de legislație;
  • bune cunostințe de operare a calculatorului (Word, Excel);
  • bune abilități dе planificare, organizare, inițiativă și să fie orientat către rezultate;
  • atenție la detalii, capacitate dе analiză și sinteză;
  • permis dе conducere categoria B.

Descrierea jobului

  • redactarea și analiza contractelor;
  • acorda asistenta, consultanta si reprezentare juridica firmei;
  • rezolva cereri cu caracter juridic in domeniul dreptului ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈comercial;
  • redacteaza proiecte de contracte si negociaza clauzele legale contractuale;
  • verifica legalitatea actelor cu caracter juridic si administrativ primite spre avizare;
  • se preocupa de permanenta actualizare a bazei informationale legislative a firmei.
  • întocmirea, centralizarea și furnizarea de diverse situații și rapoarte aferente activității;
  • respecta obiectivele propuse in acord cu strategia companiei;
  • raspunde de pastrarea confidentialitatii informatiilor la care are acces.

Cu o experiență de peste 23 ani de activitate, SC DAROCONSTRUCT SRL si SC GEPROCON SA s-a specializat în executarea diferitelor lucrări în domeniul construcțiilor, oferind în prezent clienților un pachet complet si complex de servicii, dar și know-how în realizarea diverselor tipuri de proiecte: lucrări de construcții civile, lucrări de drumuri, poduri și podețe, platforme și trotuare, hale industriale, rețele de alimentare cu apă și canalizare.

Diversitatea de lucrări ne-a permis întotdeauna să ne extindem domeniul de activitate și să progresăm din punct de vedere profesional, lăsând în urma noastră beneficiari mulțumiți, dar creându-ne în același timp și un portofoliu solid de colaboratori, pe termen lung.

Ne caracterizează profesionalismul, tenacitatea și perseverența, fiind mereu în căutare și dezvoltare de proiecte de amploare.
Publicat 14 Oct. 2024 Reactualizat 14 Oct. 2024 Expiră 13 Nov. 2024