Gratis

Consilier Juridic Senior

NOVUM BUSINESS INVEST SRL

Candidatul Ideal

Absolvent al Facultatii de Drept;
Experienta pe un post similar minim 5 ani;
Experienta in domeniul constructiilor reprezinta un avantaj;

Abilitati de organizare, atentie la detalii;
Responsabilitate, capacitate ︍︂︎︌︃︃️︈​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎de respectare a termenelor;
Atitudine corectă și principială în relațiile de serviciu.

Descrierea jobului

Relaționarea cu Directiile Generale de Taxe si Impozite, precum si depunerea documentatiei pentru imobilele societatii;
Relaționarea cu societatea de cadastru;
︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈Relaționarea cu Notariatul;
Consultаntа si asistentа juridicа pе prоblеmе dе rеlаtii comerciаle si cоntrаcte comercialе;
Consultаntа si asistentа juridicа pе prоblеmе dе rеlаtii cu potentialii cumparatori;
Intocmirea contractelor de orice fel si a actelor aditionale subsecvente in vederea modificarii sau completarii contractelor respective si verificarea documentelor necesare achizitiilor imobiliare;
Asigurarea cu documente si informatii juridice solicitate in departamentele societatii;
Redactarea actelor cu caracter juridic ale firmei, precum si mentinerea relatiei cu cabinetul de avocatura (transmiteri, inregistrari de documente);
Mentinerea relatiei cu clientii societatii;
Intocmirea dosarelor pentru obtinerea avizelor necesare unei Autorizatii de construire/demolare precum si redactarea documentatiei complete pentru receptionarea unui imobil;
Gestionarea si arhivarea electronica a documentelor cu caracter juridic.
Contract pe perioada determinata de 2 ani (pe perioada concediului de crestere a copilului), cu posibilitatea de prelungire in functie de volumul de munca.

Novum Business Invest este un dezvoltator imobiliar de succes, cu o experienta de peste 15 ani pe piata din Romania. https://novuminvest.ro/
Publicat 27 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 27 Iul. 2024