Gratis

Consilier juridic - executare silita (Craiova)

BEJ Tabaran George Leontin

Candidatul Ideal

- are studii juridice finalizate;
- poseda cunostinte de drept procesual civil si drept civil;
- posedă cunoștințe medii Microsoft ︌︋︍️︀︉︄︅​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎Office (Excel și Word)
- are logică juridică;
- are orientare spre identificarea de solutii, capacitate de organizare si prioritizarea activitatilor;
- are atentie sporita la detalii, spirit de observatie, initiativa, constiinciozitate;
- are abilitate de a lucra atat in echipa cat si independent.

Descrierea jobului

- gestioneaza si urmareste dosarele de executare silita, de la inregistrarea in cadrul biroului pana la finalizarea procedurii de executare ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀︁︀​︂︃︃​︈︃​︀silita;
- redacteaza actele de executare silita conform legislatiei in vigoare, cu respectarea termenelor legale;
- redacteaza orice alte acte cum ar fi actiuni, intampinari, cai de atac, memorii, plangeri, raspunsuri diverse, etc;
- mentine relatia cu clientii biroului, debitorii, precum si cu autoritatile publice (instante, OCPI, ONRC, etc.).

Beneficii

- pachet salarial compus din parte fixă și parte variabilă;
- mediu de lucru plăcut.

Descrierea companiei

Birou Executor Judecatoresc Tabaran George Leontin
Publicat 29 Aug. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 28 Sept. 2024