Gratis

Consilier juridic / Asistent executor judecatoresc

BIROU EXECUTOR JUDECATORESC RADUTA NICOLETA
2 poziții

Candidatul Ideal

Acest post se adresează unei persoane dinamice, cu un bun spirit pentru munca în echipă și care este dispusă pentru ︅︍︊︍︈️︊︄​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎studiu intens și sustinut. Totodată, candidatul trebuie să aibă excelente abilităţi de redactare a documentelor juridice (o bună cunoaștere a pachetul MS Office este necesară) și o deosebită atenție la detalii.

Cunoașterea procedurilor de executare silită este o condiție esențială pentru ocuparea postului. Pentru acest scop, angajatul va beneficia de o perioadă de pregătire de trei luni.

Contract: Contract Perioadă Determinată de 3 luni putând fi prelungit pe perioadă nedeterminată în funcție de rezultate.

Descrierea jobului

Sub îndrumarea executorului judecătoresc titular al biroului, atribuțiile dumneavoastră vor consta în:
- Primirea și formarea dosarelor de executare silită ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄sau a altor lucrări;
- Redactarea cererilor de încuviințare și urmărirea stadiului soluționării acestora;
- Urmărirea stadiului de soluționare a altor cereri conexe (contestații la executare, validări poprire, etc).
- Furnizare de informații în materia executării silite cu privire la tarife și onorarii, documente necesare, proceduri generale, estimări costuri și timp soluționare;
- Preluarea corespondenței zilnice a biroului, înregistrarea în registrele specifice;
- Asigurarea transmiterii corespondenței biroului prin poșta, fax, e-mail cu privire la lucrările proprii;
- Asistarea executorului judecătoresc în cadrul întâlnirilor (redactare/printare documente, verificare înscrisuri, verificarea identității părților în cadrul dosarelor de executare/ a delegațiilor).

Biroul Executorului Judecătoresc Nicoleta Răduță desfășoară activități de executare silită pe raza municipiul București și a județelor Teleorman, Ialomița, Giurgiu, Călărași și Ilfov.
Publicat 27 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 27 Iul. 2024