Gratis

Consilier Financiar Bancar Call Center

BUSINESS MICROCREDIT IFN SA
2 poziții

Candidatul Ideal

- Este serios si se prezinta la interviu dupa contactarea lui telefonica;
- Are studii superioare;
- Este sociabil, activ si orientat spre obtinerea de rezultate;
- Are capacitate de concentrare si este atent la detalii in cadrul dosarelor de creditare;
- Are cunoştinţe de operare PC - pachet Microsoft Office (Excel, Word);
- Experienta anteriora in Call Center orientat pe vanzari - constituie un avantaj;
- Experienta anterioara in creditare sau activitatea in cadrul unui IFN - constituie un avantaj.

Descrierea jobului

- Se preocupa de contactari telefonice directe catre clienti persoane juridice din portofoliul societatii;
- Prezinta oferta de credit;
- ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄Analizează şi procesează aplicaţia primara de creditare;
- Creeaza si dezvolta relatia cu clientii potentiali si partenerii companiei;
- Intocmeste dosarul de credit;
- Pastreaza contactul permanent cu ceilalti angajati si cu clientul din momentul aplicarii pana la finalizarea procesului de creditare.

Beneficii
- Salariu + bonusuri motivante + tichete de masa;
- Training initial / periodic si suport in activitatile zilnice;
- Echipa tanara si mediu de lucru placut;
- Oportunitate de dezvoltare profesionala si cariera;
- Dezvoltare personala si profesionala prin desfasurarea unei activitati dinamice intr-un grup multinational de companii.

Business Microcredit IFN SA este infiintata in anul 2018 si face parte din grupul american de investitii New Century Holdings, unul dintre cei mai importanti investitori straini din Romania, cu investitii de peste 3 miliarde de dolari in Europa Centrala si de Est din care peste 300 milioane de dolari au fost investiti in Romania.

Business Microcredit IFN SA este o institutie financiara nebancara avand ca activitate principala, microcreditarea, fiind conceputa si practicata, in conformitate cu standardele si bunele practici ale industriei globale de microfinantare promovate de catre organizatiile internationale.

Misiunea Business Microcredit IFN SA este aceea de a promova si de a oferi servicii de finantare competitive si de a raspunde astfel asteptarilor clientilor prin calitate si profesionalism.

Publicat 7 Oct. 2024 Reactualizat 21 Oct. 2024 Expiră 6 Nov. 2024