Consilier clienti, consilier receptie TOP LAC SERVICE BRASOV

TOP LAC AUTO SERVICE SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Pasiunea pentru autovehicule ne-a motivat sa ne dezvoltam continuu. Prezenti pe piata auto din Bucuresti inca din 1995, Top Lac deschide un nou sediu în Brașov pentru a vă oferi servicii de top!
Oferim servicii de reparatii si intretinere auto la cele mai inalte standarde de calitate. Suntem in proces continuu de extindere a echipei si vizam recrutarea de personal pentru pozitia de Consilier clienti, consilier receptie sala service auto in Brasov.

Cerinte:
  • Experienta min. 2 ani intr-un post similar, in departamente de relatii cu clientii/receptie service;
  • Abilitati excelente de comunicare si relationare cu clientii la telefon;
  • Bune cunostinte de operare PC, pachet MS Office;
  • Cunostinte Audatex;
  • Studii superioare finalizate;
  • Persoana organizata si ordonata;
  • Orientare catre client pentru gasirea celor mai bune si rapide solutii;
  • Orientare catre atingerea obiectivelor; ersoana serioasa, ambitioasa si determinata;
  • Dorinta de munca;
  • Incredere in propriile forte;
  • Atentie la detalii;
  • Dorinta de invatare si perfectionare.
  • Limbi straine: Engleza;
  • Permis de conducere: categ. B.

Descrierea jobului

Descrierea jobului - Responsabilitati:
  • Oferire suport/consiliere clienti;
  • Informeaza clientii in legatura cu serviciile oferite de service;
  • Consiliaza clientii si ofera suport pentru deschiderea si solutionarea dosarelor de daune auto;
  • Primeste si programeaza clientii conform graficului de activitate, ofera informatii clientilor telefonic sau direct si ii instruieste asupra operatiilor efectuate;
  • Intocmeste contractul de service la primirea masinii;
  • Mentine legatura cu clientii si ofera suport privind planificarea, stadiul de executie si finalizarea reparatiilor;
  • Raspunde de relatia cu departamentul de vanzari, mecanicii, magazia de piese, departamentul de facturare, relatia cu clientii;
  • Intocmeste nota de comanda pentru fiecare autovehicul care necesita reparatii;
  • Intocmeste devize estimative si transmite oferte de manopera si consumabile clientilor;
  • Raspunde de intocmirea si deschiderea fisei de lucru pentru orice autoturism aflat in service;
  • Efectueaza receptia fizica a autoturismului si predarea acestuia la finalul lucrarilor;
  • Urmareste stadiul fiecarei lucrari in parte pentru a fi capabil/a sa raspunda oricand intrebarilor clientilor;
  • Monitorizeaza gradul de satisfactie a clientilor.

Beneficii:
  • Iti oferim un mediu de lucru profesionist si modern cu o echipa mare si unita;
  • Stabilitatea locului de munca. Suntem prezenti pe piata auto din Bucuresti inca din 1995 cu 3 unitati reparatoare: Afi Cotroceni, Militari, Tunari si 7 centre de constatare daune auto, iar in 2024 am deschis service auto in Brasov;
  • Punem accent pe dezvoltarea si formarea angajatilor nostri. Periodic, acestia participa la cursuri de specializare si calificare in Germania sau in Romania;
  • Contract de munca si conditii salariale foarte avantajoase; Salariu net cu bonuri incluse: Consilier sală receptie 3500 Ron; Consilier clienți 4000 Ron.
  • Program de lucru flexibil.
Daca intrunesti conditiile de mai sus si doresti sa te alaturi familiei noastre de profesionisti, sa te perfectionezi continuu si sa lucrezi intr-un mediu tanar si dinamic, aplica acum CV-ul tau.

TOP LAC SERVICE si-a inceput activitatea in anul 1995, in Bucuresti, ca unul dintre cele mai moderne ateliere de vopsitorie, printre primele dotate cu cabina de vopsit. Inca de la inceput am folosit exclusiv tehnologie germana si produse de vopsitorie premium. În 2024, am deschis un nou service auto în Brașov pentru a vă oferi servicii de calitate!

Serviciile noastre au fost apreciate de catre numerosii nostri clienti, firma noastra efectuand reparatii la un numar de peste 100.000 autoturisme. Activitatea noastra se desfasoara in 4 unitati reparatoare –Militari Bucuresti, Afi Cotroceni Bucuresti, comuna Tunari, Ilfov si Brasov si 7 centre de constatare daune auto in Bucuresti: Militari, Afi Cotroceni, Splaiul Unirii (Strada Drumetului, Sector 3, Bucuresti), Baneasa, Sos. Fundeni, Foisorul de Foc si Tunari.

Pregatirea personalului este un lucru foarte important pentru noi si de aceea, periodic, toti angajatii participa la cursuri de specializare in Germania sau in Romania. Pentru informarea cu privire la protectia datelor cu caracter personal, va rugam sa consultati Politica de confidentialitate pusa la dispozia dvs. pe site-ul nostru https://www.toplacservice.ro/politica-confidentialitate.

Publicat 15 Iun. 2024 Reactualizat 29 Iun. 2024 Expiră 15 Iul. 2024