Gratis

CONSILIER CAROSERIE

Das Auto Garage

Candidatul Ideal

Das Auto Garage angajeaza consilier caroserie, cu experienta.
Cunostinte in domeniul auto/asigurari
Un bun coordonator de echipa, organizat ︉︊︋︅︌︈︅︂​︂︆︄︅​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎si eficient, prezenta agreabila, abilitati de comunicare, seriozitate si punctualitate
Cunosterea programelor Audatex/DAT/identificari piese din programele de specialitate Constituie un avantaj

Descrierea jobului

- Asistenta si intocmire dosare de dauna
- Informeaza clientul asupra conditiilor in care se intervine asupra autovehiculului;
- Programeaza ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀autovehiculele (introducerea in atelier, conform programarilor pentru fiecare zi, a unui numar de autovehicule care sa asigure o incarcare maxima a tuturor posturilor de lucru);
- Informeaza clientul asupra starii generale a autovehiculului si a accesoriilor acestuia;
- Informeaza clientul asupra volumului de lucrari, estimarea costului reparatiei (piese, materiale, manopera)
- Stabileste termenul de finalizare al lucrarilor
- Pastreaza permanent legatura cu clientul, pe perioada desfasurarii lucrarilor;
- Inchide comanda de lucru prin intocmirea devizului de lucru;
- Efectueaza controlul final al lucrarilor executate si, suplimentar, controlul sistemelor de directie, franare si rulare;
- Preda autovehiculul reparat si controlat;

Program de lucru L-V 8:00-17:00

Pauza de masa intre 12:00 si 13:00

Zona: Statie metrou Costin Georgian

Servicii profesionale de vopsitorie auto, polish auto, vopsit complet, cosmetizare auto. Utilizam cele mai moderne si ecologice tehnologii de vopsitorie auto.
Atelierul de mecanica auto din service-ul nostru se remarca prin echipamentele si utilajele folosite. Toate acestea sunt produse de companii consacrate in domeniu, oferind garantia fiabilitatii si performantei.
Pentru constatarea erorilor aparute in functionarea sistemelor electrice si electronice ale autovehicului utilizam cele mai perfomante echipamente.

Publicat 17 Oct. 2024 Reactualizat 17 Oct. 2024 Expiră 16 Nov. 2024