Gratis

Conducator auto

SC Groupama Asigurari SA

Candidatul Ideal

Experienta Relevanta:
Minim 5 ani- sofer
Pe un post similar - min. 1 an

Descrierea jobului

Groupama Asigurări își mărește echipa de profesioniști!

Dacă dorești să îți construiești o carieră solidă, pe termen lung, la ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀Groupama Asigurari, înseamnă că tu ești persoana pe care o căutăm!

Sarcini si Responsabilitati

Profesionale:
Preia şi transportă la destinaţiile specificate delegaţiile oficiale din partea Grupului Groupama, angajaţi ai companiei şi alte persoane desemnate, în condiţii de maximă siguranţă a pasagerilor; solicită eliberarea documentelor necesare efectuării transportului;
Preia eventualele colete sau plicuri în autovehicul şi verifică concordanţa între conţinutul acestora şi cele notate în documente. La predarea acestora, obligatoriu va solicita datele necesare de confirmare de la destinatar;
Asigura curatenia si functionarea in parametri optimi a autoturismelor din parcul auto al HQ Bucuresti (igienizare, consumabile, etc.);
Asigura transportul in service al autoturismelor din parcul auto al HQ Bucuresti, atunci cand este cazul;
Asigura preluarea de la dealeri a autoturismelor in vederea predarii catre utilizatori;
Transporta autoturismele catre unitatile service in vederea colantarii/decolantarii;
Asista echipele de service in vederea schimbarii anvelopelor tuturor autovehiculelor din Bucuresti;
Preda si preia la si de la autoritatile competente a documentatiei necesare in vederea efectuarii mentiunilor, dupa caz, in Cartea de Identitate a Vehiculului, in certificatul de inmatriculare, in caietul de service etc.
Se prezinta la autoritatile competente in vederea inlocuirii, in caz de pierdere/furt/deteriorare, a documentelor autoturismului sau a cheilor acestuia
Completează şi predă foile de parcurs;
Se consultă permanent cu superiorul direct, la apariţia oricăror probleme întâmpinate în rezolvarea sarcinilor specifice sau care afectează siguranţa sau durata transportului;
Asigură menţinerea igienei/curăţeniei în interiorul şi exteriorul autoturismului condus de catre acesta;
Asigură menţinerea autoturismului în condiţii de perfectă funcţionare sau la parametri optimi, iar la apariţia unor probleme asigură rezolvarea acestora în timp util;
Participă la activităţi specifice din cadrul departamentului: achiziţii consumabile, servicii depanare, intretinere auto etc;
Elaborează şi transmite situatii şi raportări (periodice şi ocazionale), conform solicitarilor si normelor/ procedurilor/ regulamentelor/ deciziilor (si altor asemenea) interne/ de lucru (răspunzând de corectitudinea informaţiilor furnizate), inclusiv vizând activitatea derulată.
Urmeaza programe de pregatire profesională initiala si/sau continuă (conform legilor in vigoare), puse la dispoziţie de către Groupama Asigurari S.A. si/sau de o entitate autorizata, la datele comunicate de Angajator;
Orice alte activitati, sarcini si responsabilitati solicitate de superiorul direct in conformitate cu natura si specificul postului.

Groupama Asigurări face parte dintr-un grup internațional de asigurări și servicii financiare din Europa si este in prezent liderul pietei de asigurări din Romania. Grupul are o istorie de peste 100 de ani în Franța și a pătruns pe piața românească în anul 2007. Începând din 2018, Groupama a obținut în fiecare an certificarea Angajator de Top in Romania, acordată de Top Employer Institute din Olanda. La Groupama știm că succesul nostru este legat de motivaţia și performanța angajaților noștri iar de aceea investim constant în starea de bine, pregătirea și dezvoltarea oamenilor, având în vedere că aceștia sunt principala noastră resursă. Suntem o companie reală. Căutăm colegi la fel ca noi. Cu bune și cu rele.

Politica de confidentialitate: Protectia datelor dvs. cu caracter personal este deosebit de importanta pentru noi va rugam accesati Politica privind Caracterul Privat al Informatiilor la urmatorul link https://www.groupama.ro/politica-de-confidentialitate

Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 5 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024