Gratis

Concrete worker/mould fitter to Boden, Sweden

Barona
20 poziții

Candidatul Ideal

We are looking for experienced CONCRETE WORKER for our client in Boden, Sweden.

REQUIREMENTS:
- Previous work experience as a concrete worker minimum 5 years.
- You must be able to read and understand technical drawings.
- Communicative English language is an advantage.
- No alcohol/drug usage during the work week.

Descrierea jobului

JOB DESCRIPTION:
  • Installation of system moulds (Doka or similar) and individual moulds from timber according to technical drawings.
  • Fitting ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈spacers and ‘chairs’ (supports).
  • Fixing the wooden form-work and shuttering used to hold setting concrete in place.
  • Installing beams and pre-cast slabs.
  • fixing steel to concrete bases.

WHAT WE OFFER:
  • Salary: 200 - 220 SEK/h gross (Gross monthly salary is about 3506 Euro)
  • Daily allowance 290 SEK
  • Work in a stable company.
  • Swedish employment contract for at least 6 months.
  • Free accommodating in single rooms.
  • Rotation work system.
  • 13,3% holiday compensation paid at the end of the contract.
  • Flight ticket at the beginning and at the end of the contract.
  • Start date: January 2025.

Barona oferă oportunități de angajare în companii finlandeze și internaționale atât mari, cât și mici. Suntem al șaselea cel mai mare angajator din Finlanda și cel mai mare operator local, care se concentrează pe sectorul industrial. Anual, angajăm peste 1.000 de experți în diferite subsectoare din domeniul producție și industrie. Îți punem la dispoziție o varietate generoasă de posturi vacante, pentru a-ți îmbunătăți abilitățile profesionale și pentru a-ți dezvolta cariera, indiferent de etapa la care te afli. În Barona vei găsi un partener de încredere, care să te sprijine în fiecare etapă a procesului de relocare în Finlanda, Suedia, Norvegia sau Irlanda. Te ajutăm să te stabilești cu traiul, îți oferim cazare, te ghidăm în privința tuturor formalităților și îți oferim sprijinul de care ai nevoie, pentru un start perfect în una dintre țările nordice sau Irland.

Vino alături de noi și hai să descoperim împreună scopul vieții tale profesionale!

Publicat 18 Oct. 2024 Reactualizat 18 Oct. 2024 Expiră 17 Nov. 2024