Gratis

Client service - consultant vanzari

ALUMGATES S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Cerintele de baza ale postului: Nivel de studii Medii Specializarile necesare postului Consultant in domeniul vanzarilor Expertizele practice necesare performarii pe post Experienta de min. doi ani in vanzarea de produse si servicii in acelasi
domeniu, sau intr-un domeniu similar. Competente IT Operare PC (Microsoft Office,Outlook), nivel mediu. Permis auto Categoria B – Constituie Avantaj
Canditatul ideal trebuie sa contina urmatoarele calitati:
1. Capacitatea de a-si gasi motive pentru implicare si entuziasm
2. Tenacitate, perseverenta, vointa si dorinta de a reusi
3. Capacitatea de a-si produce si conduce propriile schimbari
4. Capacitatea de analiza, reflectie si decizie
5. Nivelul dridicat e adaptabilitate la mediile in schimbare
6. Capacitatea de a-si reveni in echilibru
7 Capacitatea de a duce lucrurile la bun sfarsit
8. Autonomie pe functie. Independenta fata de cei din jur
9. Nivel ridicat proactivitate, adica sa dea dovada de initiativa si voluntariat

Descrierea jobului

Obiectivele generale ale postului:
1. Respectarea si implementarea metodologiilor si sistemului legislativ al companiei.
2. Prospectarea pietei si a mediului ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄concurential
3. Realizarea tintelor cantitative si calitative ale postului
4. Gestionarea Creantelor
5. Administrarea si dezvoltarea afacerii in segmentul arondat
6. Gestionarea relatiei cu managerii directi
7. Comunicarea cu celelalte departamente
8. Dezvoltarea personala si profesionala continua

Obiectivele specifice ale postului:
1. Prospectarea pietei si a mediului concurential.
2. Realizeaza si gestioneaza baza de date clienti din portofoliu
3. Insusirea procedurilor de vanzare, conditiilor comeciale si a activitatilor postului
4. Realizarea tintelor cantitative si calitative ale postului, conform fisei de alocare a obiectivelor, obiective
alocate de catre Directorul de Vanzari.
5. Respectarea si aplicarea Metodologiei de ofertare
6. Administrarea cu buna credinta a afacerii.
7. Prin activitatea desfasurata contribuie la dezvoltarea afacerii.

ALUMGATES este o companie cu o experiență vastă pe piața din România, specializată în confecții metalice din aluminiu, destinate închiderii spațiilor exterioare. Iată o prezentare succintă, ținând cont de avantajele strategice și diferențiatorii afacerii:

Avantaje strategice:

Experiența de peste 9 ani: Suntem activi în domeniul confecțiilor metalice de înaltă calitate.
Peste 800 de proiecte de succes: Am realizat cu succes numeroase proiecte pentru beneficiarii noștri.
Produse personalizate: Toate produsele noastre sunt realizate la comandă, adaptate nevoilor fiecărui beneficiar.
Soluții optime: Ne preocupăm de nevoile clienților și le propunem soluții calitative și eficiente din punct de vedere al costurilor.
Protecție și recunoaștere: Suntem marca înregistrată la OSIM, ceea ce ne conferă protecție și recunoaștere pe piață. Echipa specializată: Angajații noștri au experiență în domeniu și beneficiază de traininguri periodice.

Ce ne diferențiază:

Garantie acordată prin contract: Produsele noastre beneficiază de o garanție de 10 ani, acordată prin contract.
Matrite proprii cu design propriu: Asigurăm o soluție unică de asamblare.
Tehnologie AR (Realitate Augmentată): Cu ajutorul acestei tehnologii, poți vizualiza modelele de porți și garduri dorite în spațiul tău.
Parteneriate solide: Colaborăm cu furnizori de materie primă de înaltă calitate.
Proceduri eficiente de lucru: Asigurăm procese bine definite și eficiente.
Echipamente profesionale: Echipamentele noastre contribuie la imaginea brandului AlumGates.

Dacă ești pasionat de vanzari, inovație și calitate, te așteptăm să faci parte din echipa ALUMGATES!

Publicat 25 Sept. 2024 Reactualizat 16 Oct. 2024 Expiră 25 Oct. 2024