Gratis

Client Service Account Manager

MR. CHARGE SRL

Candidatul Ideal

  • experiență în Customer Service de minim 2 ani;
  • disponibilitate pentru a lucra în fiecare zi de la sediu;
  • să demonstreze integritate morală, seriozitate, responsabilitate, tact, diplomaţie, un raţionament corect şi confidenţialitate;
  • să aibă abilităţi excelente de comunicare atât oral cât şi în scris;
  • să fie capabil să dezvolte relaţii interpersonale (în limba maternă precum şi într-o limbă de circulaţie internaţională);
  • cunoștințe obligatorii de limbă engleză nivel: mediu-avansat;
  • bune cunoștințe operare PC (Microsoft Windows și Office, Google Drive);
  • să aibă abilităţi şi experienţă organizatorică, capacitatea de a lua decizii şi a rezolva rapid un grad ridicat de sarcini multiple;
  • afinitate pentru zona tehnică;
  • personalitate plăcută, deschisă, pozitivă, orientare către client.

Descrierea jobului

  • asigură evidența în format electronic a bazelor de date cuprinzând participanți și beneficiari, asigurând o bună funcționare a acestora, ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁corectitudinea datelor culese, conformitatea lor cu documentele scriptice;
  • efectuează și transmite rapoartele de vânzări către clienții locali;
  • preia solicitări prin intermediul call center/chat/website/canalele social media ale companiei;
  • analizează și rezolvă activitățile din CRM referitoare la solicitările (call center/chat/website/canalele social media) recepționate de la clienții locali și externi(francizați) și întocmește răspunsul potrivit, păstrând informația în CRM;
  • menține evidența inventarului din depozit al echipamentelor (stații de încărcare, baterii externe, totem-uri, suporți);
  • completează contracte, procese-verbale de instalare și note de transport și transmite către clienți;
  • crează electronic în sistemele companiei și monitorizează promoțiile oferite clienților;
  • oferă training și suport partenerilor din sistemul de franciză în vederea folosirii aplicațiilor companiei ce monitorizează echipamentele instalate;
  • monitorizează necesarul de echipamente necesare instalarii, materiale promoționale, cataloage și transmite către departamentul Finance pentru emitere comenzi .

Ce oferim:
  • salariu fix;
  • tichete de masă;
  • program de lucru L-V: 09:00-17:30 la sediul companiei;
  • atmosferă de lucru prietenoasă;
  • training profesional pentru cunoașterea procedurilor de lucru;
  • contract de muncă pe perioadă determinată de 12 luni cu posibilitatea prelungirii în funcție de performanțe;
  • mediu de lucru plăcut, unde încurajăm inițiativa și creativitatea.

Notă: Doar candidații selectați vor fi contactați pentru interviuri.

Mr. Charge este un serviciu de închiriere al bateriilor externe, ce asigură beneficii variate atât pentru utilizatori, cât și pentru locațiile în care se află instalate stațiile de încărcare.

Publicat 9 Oct. 2024 Reactualizat 9 Oct. 2024 Expiră 8 Nov. 2024