Gratis

CHIMISTA ANALIZE LABORATOR

GENMAR COSMETICS

Candidatul Ideal

CHIMIST ANALIZE LABORATOR PRODUSE COSMETICE - Diploma absolvire Facultate de Chimie (Universitate sau Politehnica);
- Minim 2 ani analist chimist in domeniul Controlul Calitatii/Cercetare-Dezvoltare;
- Experienta si eficienta in operarea echipamentelor de laborator;
- Experienta in elaborarea si validarea metodelor de lucru analitice;
- Abilitati demonstrate de planificare si organizare;
- Capacitate de lucru in echipa, onestitate si sociabilitate;
- Abilitati de operare calculator si bune cunostinte de engleza;

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Efectuarea analizelor fizico-chimice pentru produsele HERBAGEN cu respectаreа normеlor de Bună Prаctică de Laborаtor conform metodelor de analiza, ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄instrucţiunilor şi specificaţiilor de cаlitatе în vigoare /monografiilor compendiale.
- Efectuarea de analize ale materiilor prime si produselor finite (interfazic, finit, stabilitate).
- Completează documentaţia specifică determinărilor efectuate.
- Validarea metodelor analitice de determinare a substantelor active si impuritatilor al produselor.
- Cunosterea si respectarea Procedurilor de Operare Standard in conformitate cu GMP.
- Participarea la elaborarea diverselor documente.
- Realizează operaţiile curente de întreţinere a echipamentelor de laborator cu care lucrează.
- Completează fișa de consum pentru cantităţile de substanţe şi reactivi consumate în cadrul fiecarei analizei.

Descrierea companiei

Pentru mai multe detalii puteti apela: 0722325535

SC.GENMAR COSMETICS SRL, INFIINTATA IN IAN.1994, ARE CA PRINCIPAL OBIECT DE ACTIVITATE PRODUCEREA SI COMERCIALIZAREA DE PRODUSE COSMETICE NATURALE REALIZATE DIN ALGE MARINE, ULEIURI ESENTIALE SI EXTRACTE DE PLANTE.
PRODUSELE REALIZATE DE SOCIETATEA NOASTRA (cca 200 repere) SUNT CUNOSCUTE SI APRECIATE IN INTREAGA TARA SI STRAINATATE, SUB MARCA “HERBAGEN”, FIIND DISTRIBUITE ATAT PRIN HIPERMARKET-URI, RETEAUA NATIONALA DE FARMACII CAT SI PRIN MAGAZINELE SPECIALIZATE SI CABINETELE DE TRATAMENT COSMETIC.
Publicat 26 Aug. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 25 Sept. 2024