Gratis

Chief Accountant (Rocapital IFN)

KRUK

Candidatul Ideal

CERINTE :
• Minim 3-5 ani experienta pe o pozitie similara, in IFN sau institutie bancara;
• Cunostinte avansate in domeniul financiar-contabil si legislatia in vigoare;
• Cunostinte MS Office la nivel avansat, in special Excel;
• Capacitate de analiza / problem solving, organizare si planificare;
• Atentie la detalii si capacitatea de a lucra cu volume mari de date;
• Cunostinte operare Charisma ERP reprezinta un avantaj.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI :

Organizeaza, administreaza, controleaza si raspunde de activitatea contabila a societatii in conformitate cu legislatia in vigoare;
Intocmeste ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈si analizeaza inregistrarile contabile conform standardelor de raportare aplicabile;
Monitorizeaza modificarile relevante ale legislatiei aplicabile si actualizeaza la timp politicile contabile si fiscale;
Este responsabil pentru revizuirea si corectarea erorilor si inconsecventelor in inregistrarile contabile, documentele si rapoartele financiare;
Este responsabil pentru intocmirea situatiilor financiare in scopuri de raportare externa, cum ar fi raportarea lunara/trimestriala/anuala catre BNR;
Gestioneaza si raporteaza la timp catre autoritatile fiscale (verificarea si intocmirea decontului de TVA), calculul impozitului pe profit conform dispozitiilor legale in vigoare, precum si alte impozite si taxe prevazute de legislatia in vigoare;
Intocmeste situatiile financiare si asigura suport pentru raportarea la nivel de grup;
Gestioneaza raportarea situatiilor IFRS9;
Coordoneaza procesul legal de inchidere lunara si este responsabil pentru reconcilierea conturilor registrelor generale;
Coordoneaza misiunile de audit extern - situatii IFRS;
Coordoneaza misiunile de control realizate de autoritati din aria financiara.

BENEFICII :

  • Sistem flexibil de beneficii in platforma Benefit Systems - poti alege beneficiile care se potrivesc nevoilor tale (valoare pachet lunar peste media pietei);
  • Asigurare medicala privata ce acopera servicii complexe;
  • Work-life balance - program flexibil si mod de lucru hybrid;
  • 21 zile de concediu de odihna + 1 zi libera pentru ziua de nastere + zile de concediu pentru vechimea in companie;
  • Oportunitati de dezvoltare (cursuri interne si externe).

RoCapital IFN SA este o institutie financiara nebancara specializata in acordarea creditelor de nevoi personale pe termen scurt. RoCapital face parte din Grupul KRUK, iar activitatea sa este supravegheata de Banca Nationala a Romaniei, garantandu-se astfel oferirea de servicii de creditare de inalta calitate.

Compania si-a inceput activitatea de creditare rapida pentru a sprijini clientii Grupului KRUK . Obiectivul companiei este de a-i ajuta sa isi recapete echilibrul financiar, oferindu-le un imprumut rapid, in functie de nevoile acestora, dupa ce si-au achitat datoriile anterioare. Prin serviciile oferite ne adresam persoanelor responsabile, care isi platesc ratele constant, creand astfel un parteneriat bazat pe incredere si respect.

Publicat 25 Sept. 2024 Reactualizat 2 Oct. 2024 Expiră 25 Oct. 2024